Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Senem AYAR

20580 görüntüleme

Senem AYAR (S.M.M.M.)

Doğum: 12 Ağustos 1979 Üsküdar/İstanbul

Okul: İlkokulu ve orta okul 1. ve 2.sınıfı İstanbul Kadıköy İhsan Sungu İlköğretim Okulu’nda, orta 3. Sınıfı İstanbul Üsküdar Burhan Felek Lisesi’nde okudu. Haydarpaşa Süper Lisesi’nde 1 yıl İngilizce üzerine hazırlık okuduktan sonra İstanbul’da ki çöp ve susuzluk sorunları nedeniyle ailesiyle Yalova’ya taşındılar ve liseyi Yalova Lisesi’nde okuyarak 1997 yılında Yalova Lisesi’nden Okul ikinciliği ile mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik  bölümünden 1999 yılında okul ikincisi olarak  mezun olduktan sonra, 2000 yılında  Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimi almak üzere Bolu’ya geldi ve bu bölümden de 2004 yılında  mezun oldu.

Meslek: Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Bulunduğu Görevler: AK Parti İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği (2008- 2012), ASKON Bolu Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, Bolu Sivil Toplum Hareketi Yönetim Kurulu Üyeliği…

 

HAYATI DOLU DOLU YAŞAYAN BİR MALİ MÜŞAVİR

 

İstanbul’da doğdu. İlk, orta eğitimini İstanbul’da, lise eğitimini Yalova’da tamamladı…

2000 yılında Bolu’ya geldi. Çeşitli firmalarda muhasebe alanında çalıştı…

2004 yılında Matematik öğretmeni olan eşi ile evlendi, 2005 yılında da Tunahan ismini verdikleri erkek çocukları dünyaya geldi…

2017 yılında S.M.M.M. ruhsatını alarak kendi muhasebe ve mali müşavirlik  ofisini kurdu…

AK Parti İl Kadın Kollarında siyasete başladığında yıl 2008’di. Partinin çeşitli kademelerinde aktif olarak görev aldı…

Kitap okumayı çok seviyor, satranç oynuyor, bisiklete biniyor, herkes gibi mutlu olmak istiyor…

Şimdilerde İl Genel Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu yaparak seçim tarihini bekleyen, Bolu’nun başarılı iş kadınlarından Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Senem Ayar’ın hayat hikayesi…

12 Ağustos 1979 yılında İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelen Senem Ayar, 2000 yılında geldiği Bolu’da 2017 yılından itibaren kendi ofisinde Mali Müşavir olarak görev yapıyor. İşi dışında siyasetle de uğraşan evli ve bir erkek çocuk annesi olan Senem Ayar, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için AK Parti İl Genel Meclis Üyeliği için Aday Adaylığı başvurusunda da bulundu. Ayar hayat hikayesini şöyle özetledi;

Şu anda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışıyorum. Kendime ait bir ofisim var orayı işletiyorum. İlkokulu İstanbul Kadıköy’de okudum. Daha sonra orta 1, orta 2’yi Üsküdar’da Burhan Felek Lisesinde okudum. İstanbul’da Haydarpaşa Lisesinde 1 yıl İngilizce hazırlık okudum .O yıl İstanbul’daki çöp problemleri, susuzluk problemleri nedeniyle Yalova’ya taşındık. Liseyi Yalova’da okul ikincisi olarak tamamladım. İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programından da 1999 yılında okul ikincisi olarak mezun oldum. 2000 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü kazandım. 2004’te buradan mezun oldum. Aynı zamanda 15/08/2004 yılında Bolu’da yuvamı kurdum ve 15/09/2015 yılında da bir yavrumuz oldu. Daha sonra çeşitli firmalarda ön muhasebede, genel muhasebede, finansman bölümlerinde çalıştım. 13 Mart 2017 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ruhsatını BOLU 1.si olarak aldım. Ofisimi açtım ve şu anda kendi ofisimde çalışmaktayım.

İSTANBUL’DA DOĞDU

İstanbul’da Üsküdar’da doğdum büyüdüm. 4 kız kardeşiz. Annemiz babamız, dört kız kardeşimiz bir arada mutlu güzel bir çocukluğumuz oldu. Hem Yalova’da hem İstanbul’da evimiz olduğu için genelde İstanbul Yalova arasında keyifli seyahatler yaparak büyüdük.

AİLE HAYATI

Annemin ismi Nurten Akkuyu, babamın ismi Lütfü Akkuyu. Annem ev hanımı, Babam serbest çalışıyordu, asıl mesleği mobilyacılıktı. Daha sonra çeşitli ek işlerde de bulundu. Bizi sevgisiyle bir arada tutan canım babamız 11 yıl önce vefat etti. Ablam Bankacı, iki kız kardeşim Ziraat Mühendisi. Eşim İbrahim Ayar, özel bir eğitim kurumunda matematik öğretmeni olarak çalışıyor. 2000 yılında ben Bolu’da üniversitede okurken, eşim de İngilizce Matematik Bölümü’nde okuyordu. Kendisi de Uludağ Üniversitesi Tekstil bölümünü bitirmiş o da benim gibi 2.üniversiteyi okumak için Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde idi. Üniversite hayatında eşimle birbirimize yoldaşlık ettik ben okulu bitirince de yuvamızı kurduk.

İŞ TECRÜBELERİ

1999-2000 yıllarında İstanbul’da Üsküdar Mihrimah Sultan Tıp Merkezi’nde Laboratuvar Sekreteri olarak çalıştım. 2000 yılında Bolu’ya geldiğimde deprem sonrası olduğu için burası mezarlık gibi bir şehirdi şimdiki gibi cıvıl cıvıl değildi. İstanbul ve Yalova’da ki renkli hayattan sonra Bolu’daki kasvet beni üzüyordu. Hayatıma biraz sosyallik katmak için Milli Eğitim’e İngilizce derslerinde ücretli öğretmenlik yapmak için başvuruda bulundum.4 yıllık lisans eğitimim sırasında hem okudum, hem çalıştım. Beni çeşitli okullarda görevlendirdiler. Doğancı Köyü İlköğretim Okulu, Bolu Kız Meslek Lisesi, Bolu İmam Hatip Lisesi gibi. 2004-2005’ten sonra Bolu’da İktisat Fakültesi’ni bitirdikten sonra Erdoğanlar Giyim Şirketi’nde, Ercoşkun Bilgisayar Şirketi’nde, Masmavi Müzik Şirketi’nde (bugünkü Ceylan Kitap o zaman Becikoğlu AVM’de Barok Kitaptı), Metropol Hastanesinde, Öz Beyza Gıda Şirketinde çalıştım. 5 Mayıs 2017 yılında da kendi ofisimi açtım.

SİYASİ HAYATI

15 Nisan 2008 yılında Avukat Hatice Dinç, Kadın Kolları Başkanlığı’nda Kadın Kolları yönetiminde görev aldım. Aklımda hiç yokken beni siyasete davet eden kişidir Hatice Hanım. O’na minnettarım. 2012 yılında Avukat Arzu Aydın Kadın Kolları Başkanlığı’nda yine Kadın Kolları yönetiminde görev aldım. 2015 – 2018 yıllarında Avukat Arzu Aydın’ın Başkanlığında Kadın Kolları yedek listede yer aldım. Genelde AK Parti içinde aktif görev almaya çalıştım. Bunun yanında ASKON Bolu Şubesi Kadın Kolları Yönetimi’nde görev aldım. Bolu Sivil Toplum Hareketi Yönetimi’nde de görev aldım.

 

HOBİLERİ

Kitap okumayı çok severim. Mesleki kitaplarımın yanı sıra psikoloji kitapları okumayı seviyorum. Kitap okumak beni çok dinlendiriyor. Çok mutlu ediyor. Bu duyguyu oğluma da aşılamış olmak en büyük kazancım. Birlikte kitap okumak bir keyiftir bizim için. Satranç oynamayı severim, herkes gibi açık havada-tabiatta olmayı severim. Oğlumla bisiklete binmeyi çok severim.

HAYATININ DÖNÜM NOKTASI

İstanbul’da doğup, İstanbul-Yalova hattında büyüyüp, 2000 yılında Bolu’ya gelmek benim için hayatımda ciddi bir dönüm noktası oldu. Burada ki okul hayatından ziyade evlilik hayatı, Tunahan’ın dünyaya gelmesi bunlar hep bir dönüm noktası tabiki hayatımda. Anne olduğunuzda sorumluluklar, fedakarlıklar artıyor tabi ki. Bir karar alırken önce evladınızı düşünüyorsunuz. Hayatımın diğer bir dönüm noktası tabiki S.M.M.M. ruhsatını Bolu 1.si olarak almış olmak. Bu süreçte maddi-manevi  destek olan herkese teşekkür ediyorum.

KORKULARI

Hayvanları çok severim ama korkarım.

BEKLENTİLERİ

Herkes gibi mutlu ve huzurlu olmak. İyi insanlarla karşılaşmak isterim. Kendimin, eşimin, çocuğumun, sevdiklerimin iyilerle karşılaşmasını dilerim.

Şu anda Bolu İl Genel Meclis Üyeliğine Aday Adaylığı başvurusunda bulundum. İnşallah, Bolu İl Genel Meclisinde görev almayı Allah bana nasip eder diye temenni ediyorum. Siyaseti seviyorum, aktif siyasette bulunmayı çok arzu ediyorum.