Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Nilgün ÖZERDOĞAN

22067 görüntüleme

NİLGÜN ÖZERDOĞAN (EMEKLİ BANKACI-NİLGÜN EMLAK DANIŞMANLIK)

Doğum: Ankara

Okul: Karaköy İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Bolu Ticaret Lisesi, Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü, Açıköğretim Fakültesi Adalet Bölümü öğrencisi...

Meslek: Bankacı, Emlakçı

Bulunduğu Görevler: Chp İl Yönetimi üyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi, Ticaret ve SAnayi Odası üyesi, Kadın Girişimciler İcra Kurulu üyesi ve Türk Kadın Konseyi Kurucu üyesi, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu üyesi, Bolu Olay Gündem Köşe Yazarı

EĞİTİM HAYATI

Ankara doğumluyum. İlkokulu Karaköy İlkokulunda, ortaokulu Atatürk Ortaokulunda okudum. sonra Bolu Ticaret Lisesinden mezun oldum. Liseden mezun olur olmaz işe başladım fakat okumayı hiçbir zaman bırakmadım. Açıköğretimden İktisat bölümünü bitirdim. Yüksek Lisansa başladım fakat aynı dönemde banka müdürü oldum. Yoğun iş temposundan dolayı yüksek lisansa devam edemedim. Şu anda Adalet bölümünü okuyorum.

Annem ile babam ben çok küçük yaştayken ayrılmışlar. Annem çalıştığı için de anneannem ile büyüdüm. Çocukluk hayatım Karaköy'de geçti. Yazın köyde kışın ise okul sebebi ile merkezde oluyorduk.


İŞ HAYATI

Liseyi bitirdiğim zaman Etibankın yaptığı sınava girdim ve kazandım. İş hayatıma böylece başlamış oldum. 6 yıl Etibankta, 15 yıl Denizbankta çalıştım. Çalışmayı seven bir insan olduğum için emekli olduktan sonra ne yapsam diye düşündüm. Emlak sektörüne girmeye karar verdim. Gerekli belgemi aldım ve emekli olduktan 1 sene sonra Nilgün Emlak Danışmanlığını açtım. Emlak piyasası banka müdürlüğü gibi halka ilişkileri içeren bir meslek. O yüzden çok zorlanmadım açıkçası. İnsanların istek ve arzularını dikkate alıyorum sadece. Emekli olup kenera çekilmektense üretken olmaktan yanayım. 20 yıldır köşe yazarıyım aynı zamanda. Bolu Express Gazetesi ve Bolu Havadis Gazetesinde köşe yazarlığı yaptım. Bolu Olay Gündem Gazetesinde hala yazıyorum.


AİLE HAYATI

Levent Özerdoğan ile evliyim. Kendisi Sosyal  Sigortalar Kurumunda muhasebeciydi, emekli oldu. Serdar adında bir oğlumuz var. O da benim gibi bankacı, İstanbulda yaşıyor. 1 kız 1 erkek torunum var. 


SİYASİ, STK HAYATI

Chp il yönetimindeyim. Atatürkçü Düşünce Derneği üyesiyim. Kadın Girişimciler İcra Kurulu üyesi ve Türk Kadın Konseyi Kurucu üyesiyim. 

HOBİLERİ

Bol bol kitap okurum, okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Müziği seviyorum. 25 yıldır Türk Sanat Müziği korosu üyesiyim. Yıl içinde sürekli konser düzenliyoruz.

HEDEFLERİ

Yaşamayı çok seviyorum. Fırsat buldukça gezmeye çalışıyorum. Değişik kültürleri merak ediyorum. Şimdiye kadar fırsatım olmadı ama emekli olduktan sonra gezmeye çalışıyorum. En büyük arzun ne deseler dünyada ayak basmadığım yer bırakmak istemiyorum derim.