Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

İsa DURAK

14743 görüntüleme

İSA DURAK (Durak Metal Sahibi-İş Adamı)

 

Doğum: 10 Kasım 1983

 

Okul: Bahçeköy İlkokulu, Bolu Atatürk Ortaokulu- Canip Baysal Orta Okulu, Bolu Ticaret Meslek Lisesi

 

Meslek: Dekoratif Demir Ferforje işleme zanaati imalatı ve Otomatik kapı kepenk sistemleri üretici bayii

    10 Kasım 1983 Bahçeköy doğumluyum. Baba adı İhsan Anne adı Huriye. Dört erkek kardeşten dördüncüsü.  Ailecek tüm kardeşler aynı sektördeyiz, 1989 yılında 6 yaşında sanayi ile tanışıp hafta sonları sanayiye ağabeylerimin yanına gelerek dükkan toparlayıp temizleyip akşamına günlük yevmiyem olarak tadelle gofret almaktı o gofreti hayatım boyunca unutamam unutmayacağımda.

    Ortaokul ve lise hayatımda da okul çıkışlarında ve tatillerinde aralıksız sanayi ortamında çalıştım ve okul harçlığımı çıkartırdım. 1999-2000 yılı ticaret meslek lisesini bitirdim ve 2 yıllık üniversiteye girmeye hak kazandım. 2 yıllık üniversite ile yetinmeyip dershane desteği alarak 4 yıllık işletme okuma hevesim var idi üniversite sınavına paralel subaylık sınavlarına da girdim ve İsa durak olarak her iki sınavda da başarılı biri oldum. Lakin sanayi ortamını ve mesleği sevdiğim için bir karar vermem gerekiyor idi iş hayatımı okul hayatı mı ? ben her şeyi elimin tersi ile iterek iş hayatına atıldım ve ağabeylerimin yanında devam ettim. Daha sonra 2 numaralı ağabeyim İsmail Durak kendi işletmesini kurdu ve beni de yanına aldı ben genç bir girişimci olarak Bolu’da daha neler yapabilirim diye düşünerek otomatik kapı kepenk işine girdim ve 2004 yılında askere gittim. Asker dönüşü yine ağabeyim ile devam ettim 2011 yılında evlendim eşim özel bir hastanede sorumlu hemşire olarak çalışıyor. 2014 yılında artık özgüven, tecrübe ve yeniliklere açık biri olarak kendi işletmemi kurdum. Müşteri çevremin de bana verdiği destek ile kısa sürede sektörümde emin adımlarla büyüdüm.  Benim farkım fark yaratmak, 2017 yılında otomatik kapı kepenk sistemlerinde Türkiye’de ham malzemeyi üreten 3 firmadan birinin üretici ve demonte satış bayiliğini aldım. Buna bağlı olarak İSADOOR markasını yaratmaya karar verdim. Çok kısa sürede Bolu’dan Türkiye’ye açılan kapı adı altında Türkiye'nin her yerine otomatik kapı kepenk ferforje satışları yapacağım.

    "Ne yaparsan yap aşkla yap" diyorlar ya aslında işteki başarıyı özetleyen kilit ifade budur. Mesleğin temelinde düzenli çalışma ahlakı, özgüven, müşteri memnuniyeti ve daha fazlası var. Ben müşterilerime o olmaz bu olmaz demedim araştırdım ve daha iyisini yaptım. Hizmette sınır yok politikası ile rekabet etmedim rekabet yarattım.

AİLEM HERŞEYİM

Eşimin adı Elif Durak. Zeynep Bilge (7) ve Mina ceren (4) adında iki kızım var. Aile hayatımda eşimi ve çocuklarımı ihmal etmemeye çalışıyorum. Onlara yeteri kadar vakit ayırmaya çalışıyorum ama bazen ihmal ettiğime dair serzenişler oluyor. Oda iş tarafımın bazen baskın gelmesinden kaynaklanıyor.

 

SİYASETİ SEVMİYOR

Siyasi bir yönüm yok. Siyaseti çok sevmiyorum, beceremiyorum da. Çok da hoşlanmıyorum içinde bulunmaktan. BOGİAD Bolu Genç İş Adamları Derneği yönetim kurulunda yer alıyorum. Bolu için faydalı neler yapabiliriz Boluyu daha iyi yerlere taşımak için orada üzerime düşen görevi en iyi şekilde icra etmeye çalışıyorum.

 

EN BÜYÜK AŞK CİMBOM

Hobilerim, futbol, en büyük zevkimiz Cimbom, araba merakım vardır, özel arabama toz kondurmam, boş zamanlarda yayla evine gidip kafa dinlemek ve mangal yapmak ayrı bir zevk benim için.