Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Hüseyin TÜRKMEN

16082 görüntüleme

Hüseyin TÜRKMEN (Belediye Meclis Üyesi-Restoran İşletmecisi)

Doğum: 10.05.1989/Bolu

Okul: Canip Baysal İlköğretim Okulu, Kültür İlköğretim Okulu, Canip Baysal Lisesi, Polis Meslek Yüksek Okulu

Meslek: İş Adamı

Bulunduğu Görevler: Ak Parti Belediye Meclis Üyesi

ÇOCUKLUK HAYATI

Annemin adı Ümmiye, babamın adı Necmi. Sağlık mahallesinde doğdum, orada büyüdüm. 3 kardeşiz. Abim fitness eğitmeni kendine ait spor salonunu işletiyor. Kardeşim de benim yanımda çalışıyor, işletmecilik yapıyor. Çocukluğumuz biraz hızlı geçti. Motosiklet tutkum vardı. 10 yaşlarımda ceza yemişliğim bile var. Çocukken balık tutmayı çok severdim artık vakit ayıramıyorum. Ama en büyük tutkum motor kullanmaktı.

İŞ HAYATI

Küçükken dayımın restoranlarında çalışıyordum. Ticarette restorana yönelmem bu sebepten belki de. Liseden mezun olduktan sonra polislik sınavlarına girdim ve kazandım. 2010 ile 2016 arası polislik yaptım ama aklım hep bir restoran işletmekteydi. Dayım çok yardımcı oldu ve 2016 yılında memuriyetten uzaklaşıp bu sektöre başladım. Diğer ortağımız aynı zamanda Kışlat Et'in de sahibi Kamuran Kışlak, kardeşim ve kuzenlerimle birlikte işletiyoruz. Borazanlardaki Köfteci Hasan'dan sonra Karaçayır'a Hasan Usta adıyla yeni şubemizi de açtık. Allah’ın izniyle başka şehirlerde de şube açma hedefindeyiz.

AİLE HAYATI

Evliyim, bir oğlum var. 2014 yılında eşim Damla ile evlendim. 3 buçuk yaşında Yusuf Aras adında bir oğlumuz var.

SİYASİ HAYAT

1999 yılından beri ailem Recep Tayyip Erdoğan'ı sever. Gönülden destekleriz. Memurluk hayatımı sonlandırdığım da Samet Kocadağ'ın referansı ile Ak Parti Gençlik Kolları’nda göreve başladım. Belediye meclis üyeliğine aday oldum. Sağ olsun arkadaşlarımız ve parti büyüklerimiz destek oldular. 11. sıradan aday oldum ve şu an mecliste halkım için görevimi yapıyorum.

HOBİLER

En büyük hobim kendi işim de çalışmak. Restoranda çalışmayı zaman zaman ızgaranın başına geçmeyi seviyorum. Keyif alıyorum bu işte çalışmaktan. Bunun haricinde en çok zaman ayırmak istediğim hobim motosiklet... Önümüzdeki zamanlarda motor kullanmaya vakit ayıracağım inşallah.

HAYATIN DÖNÜM NOKTASI

Polislik mesleğini bırakmam benim için bir dönüm noktasıydı. Mesleğimi yaparken ve sonra bu işletmeye başlarken yaşadıklarım hayatta güzel şeyler olabileceğini gösterdi bana. Ben inançlı bir insanım ve nasibe inanırım. Bu işte daha da başarılı olacağımıza inanıyorum. Daha güzel yerlere geleceğimizi umuyorum.

HEDEFLER

Hedefim yaptığım işte en iyi olmak. Bu işi en iyi şekilde yapmak. Çünkü işimi gerçekten seviyorum. Ailemden çok işime vakit ayırıyorum. Stres atmak istediğim de yine kendi işimle ilgileniyorum. Et parçalıyorum, mangalın başına geçiyorum. 3 yıldır hep birebir ilgileniyorum.