Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Ferhat AYDIN

16562 görüntüleme

FERHAT AYDIN (Bayan Kuaförü- Ferhat Kuaför)

Doğum: 15.02.1983 / Ankara

Okul: Cumhuriyet İlkokulu, 50. Yıl Ortaokulu

Meslek: Kuaför

Bulunduğu Görevler: BOGİAD, Bolu Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası

EĞİTİM HAYATI

15 Şubat 1983 Ankara Polatlı doğumluyum. İlkokulu Bolu Cumhuriyet İlkokulunda, ortaokulu 50. Yıl Ortaokulunda okudum. Daha sonra bayan kuaförlüğü üzerine kalfalık ve ustalık belgeleri için 5 yıllık mesleki dersler aldım.

ÇOCUKLUK HAYATI

Çocukluk hayatım Bolu’da geçti. Babam emekli olduktan sonra Adapazarı’na taşındık. Depremden sonra tekrar Bolu’ya geldim. Ortaokuldan itibaren zaten iş hayatına atıldım. Bolu’da çalışmayı tercih ettim.

AİLE HAYATI

Biz 2 erkek 5 kız, 7 kardeşiz. Ailem aslen Düzceli. Annem ev hanımı, babam Toprak Mahsulleri Ofisinden emekli. Evliyim ve 1 kız çocuğu babasıyım.

İŞ HAYATI

Abim bayan kuaförü. Ben de ortaokuldayken abimin yanına gidiyordum. Ben de abime özendim, mesleği sevdim. Okul hayatına devam etmektense iş hayatına atılmayı tercih ettim. 23 yıldır da mesleğimi icra ediyorum. 2010 yılında kendime ait yerimi açtım. Salonum olmadan önce kendime hedef koydum. En iyisi olmak için uzun yıllar emek verdim, savaş verdim. Amacıma ulaştığımı hissettiğim her an biraz daha ileriye taşımak için ne katabilirim, ne yapabilirim diye düşünüp daha çok çalıştım. Kendi salonumu açtıktan sonra yavaş yavaş Bolu’da Ferhat Kuaför adını duyurmayı başardım. Zorluk çekmeden kimse bir yere gelemez. Kimsenin yardımı olmadan tek başıma o zorlukları yenmeyi başardım. Tek bir ustadan değil çok fazla ustadan görerek, öğrenerek, yaparak ilerledim. Azim göstermek gerekiyor bu meslekte. Bu işe küçük yaşta başladığım için, işimi çok sevdim, işime sadık oldum. İş yerinde olmadığımda bile işimin başındaydım, hep takipte kaldım. En büyük prensibim ise temizlik.

STK HAYATI

Bolu Berberler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odasına ve Bolu Genç İş Adamları Derneği’ne üyeliğim var.

HOBİLERİ

Boş zamanlarımda spor yapmayı tercih ediyorum. Son zamanlarda vakit ayıramıyorum ama evde yapmaya çalışıyorum. Eşim ve kızım ile gezmeyi, dostlarım ile vakit geçirmeyi seviyorum.