Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Ersin SÖNMEZER

17522 görüntüleme

Ersin SÖNMEZER (Turizmci- Hilton Cafe işletmecisi)

Doğum: 1982/Bolu

Okul: Canip Baysal İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İngilizce Turizm İşletme

Meslek: Turizmci

Bulunduğu Görevler: MHP Merkez İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi

EĞİTİM HAYATI

1982 yılında Bolu’nun Mengen ilçesinde doğdum. İlkokulu 3. Sınıfa kadar Gökçesuda okudum. Sonra Bolu’ya yerleştik ve ilkokulu Canip Baysal İlkokulunda tamamladım. Daha sonra Atatürk Ortaokulunu bitirerek lise eğitimine geçiş yaptım. İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesini bitirdim. Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi İngilizce turizm işletme mezunuyum.

ÇOCUKLUK HAYATI

Yusuf ve Ülgen Sönmezer çiftinin iki çocuğundan biriyim babam da benim gibi turizm sektöründe çalıştı Abant Palace'dan emekli, annem de aslında öğretmen ama öğretmenlik yapmamış orman işletmesinden emekli. Bir kardeşim var o da polislik yapıyor. Güzel bir çocukluk hayatı yaşadım. Üniversiteye başlayana kadar Boluspor’un alt yapısında futbol oynadım. Üniversite ve sonrasında iş hayatı ile ikisini birlikte yürütemedim. Futboldan vazgeçip turizm işine devam ettim. Yaklaşık 20 yıldır turizmle ilgileniyorum.

AİLE HAYATI

Yeni evliyim. 6 ay önce Mine Gündoğdu Sönmezer ile evlendim. Kendisi işinde başarılı 17 yıllık bir eczacıdır. Çilek adında bir köpeğimiz var. Gayet mutluyuz.

İŞ HAYATI

Turizm sektörüne üniversiteden önce başladım. Lise döneminde yazları çalışırdım aynı zamanda stajlarla birlikte turizm sektöründe çalışmaya devam ettim. Üniversitede de hem okudum hem çalıştım. Bölümüm İngilizce olduğu için rehberlik yaptım. Bir hocamın desteğiyle 7-8 yıllık yurt içi yurt dışı rehberlik deneyimim oldu. Sonra ailem Bolu’da yaşadığı için buraya döndüm. 2 3 yıl kadar İngilizce öğretmenliği yaptım. Şimdi de kendi işimle ilgileniyorum. Hilton otelin kendi bünyesindeki kafesini aldım. İnsanların aileleriyle gelip rahatça oturabileceği nargilesini içebileceği nezih bir ortam oluşturduk. Daha önce de Bolu’da hizmet ve turizm sektörü üzerine çalışma fikrim vardı bunu şimdi gerçekleştirmiş oldum.

SİYASİ, STK HAYATI

MHP merkez ilçe teşkilatında yönetici olarak görev yapıyorum. Herhangi bir sivil toplum kuruluşuna üyeliğim yok. Bolusporda sadece gönül bağım var. Taraftar olarak destek veriyorum. Bolu sporun yanı sıra koyu Beşiktaşlıyımdır.

HOBİLER

Yüzmeyi çok severim. Köpeğimiz var. Ailecek yürüyüş yapmayı çok seviyoruz. Kitap okumayı seviyorum. Çok özellikli hobilerim yoktur ama İnsanlarla iç içe olmayı, sosyalleşmeyi seviyorum.

HEDEFLER

Boluyu seviyorum. Boluları seviyorum. Bolu’da kalıcı olarak insanlara iyi hizmet verebilmek tek düşüncem. Eşim Mine Hanım zaten kendini kanıtlamış bir eczacı. Ben de kendi alanımda insanlara iyi hizmet verebilmek ve burada kalıcı olmak istiyorum.