Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Erhan BAYRAM

18341 görüntüleme

Erhan BAYRAM (Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı, Türkiye Kamu-Sen Bolu İl Başkanı)

Doğum:04.06.1976/Bolu

Okul:Taşkesti İlkokulu, Balıkesir Savaştepe Öğretmen Lisesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği mezunu

Meslek:Öğretmen-Sendikacı

Bulunduğu Görevler:Bolu Ülkü Ocakları Başkanlığı, MHP Üst Kurul Delegeliği, TÜRKAV Bolu Şube Başkanlığı, İlim-Edebiyat Eserleri Sahipleri Birliği(İLESAM) bolu İl Temsilciliği


EĞİTİM HAYATI

04 Haziran 1976 yılında Bolu'nun Mudurnu ilçesinde doğdum. İlkokulu Taşkesti İlkokulunda, ortaokul ve liseyi Balıkesir Savaştepe Öğretmen Lisesinde okudum. 1994 yılında başladığım Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 2014 yılında AİBÜ'de başladığım yüksek lisans eğitimini tez aşamasında bıraktım.


ÇOCUKLUK HAYATI

Bir öğretmen baba ve ev hanımı annenin oğluyum. İlkokul 4. sınıfa kadar kendi köyüm olan Mudurnu'nun Taşkesti Beldesinin Karamurat Köyünde yaşadım. 1 yıl Taşkesti İlkokulunda eğitim gördüm. Çocukluk hayatım hep köyde geçti. Doğayla iç içe büyüdüm. Değişik oyunlar icat etmeyi daha doğrusu üretmeyi severdim. Çok fazla hayal kurardım o yaşlarda. Ortaokuldan liseyi bitirene kadar yatılı okudum. Balıkesir Savaştepe Öğretmen Lisesinde geçirdiğim yıllar günümüze kıyasla fiziksel olarak biraz zor koşullardı. Fakat hayatı öğrendiğim, benim için unutulmaz yıllardı. Üniversite hayatında sosyaldim. Öğrenci derneklerinde görev aldım, öğrenci olduğum dönemde Bolu Ülkü Ocakları'nda çeşitli birimlerde yöneticilik ve il başkanlığı yaptım.


AİLE HAYATI

Babam Ahmet Bayram ilkokul öğretmeni, annem Akhanım Bayram ise ev hanımıydı. İki kardeşiz. Evliyim. Bir çocuğum var.


İŞ HAYATI

Üniversiteden mezun olduktan sonra hemen mesleğime başlamadım. Üniversitenin son yıllarında ticarete başladım ve yaklaşık 7 yıl ticaret ile uğraştım. Bu sürede ticaret yeteneğimin olmadığı farkettim. 2006 yılında kendi mesleğim öğretmenliğe başladım. Öğretmenlik hayatıma Çorum'un Mecitözü ilçesinde başladım. Kısa bir süre orada görev yaptıktan sonra Mengen'e geldim. 8 yıl Mengen Cumhuriyet İlköğretim Okulunda çalıştıktan sonra Çobankaya İlköğretim Okuluna müdür yardımcısı olarak görevlendirildim. Yaklaşık 3,5 yıl müdür yardımcılığı ve müdür vekilliği yaptım. 2018 yılının başında Yıldırım Bayezit İlkokuluna yine müdür yardımcısı olarak geldim. 2018 yılının mayıs ayından itibaren de Türk Eğitim-Sen şube başkanlığını sürdürmekteyim.


SİYASİ HAYATI

2001-2004 yılları arasında Bolu Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım. Ticaret ile ilgilendiğim dönemde aktif siyasetin içinde bulundum. Milliyetçi Hareket Partisi Üst Kurul Delegeliği yaptım. Daha sonraki yıllarda Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Bolu Şube Başkanlığı yaptım. Aynı zamanda İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Bolu İl Temsilcisiyim.

HOBİLERİ

Kitap okumayı hep sevdim, babamdan kalma bir alışkanlık. Bir dönem bağlama çaldım. Edebiyata ve şiire her zaman merakım oldu. Hatta 2009- 2012 yılları arasında toplumun farklı kesimlerinden bir araya gelmiş arkadaşlarla edebiyat sohbetleri ve şiir dinletileri yaptık. 2009 yılında yayımlanmış "Zernişan" adlı bir şiir kitabım var. Şiirle ilgili radyo programlarına katıldım. Katıldığım şiir yarışmalarında derecelerim var.


HAYATINIZ DÖNÜM NOKTASI

Hayatımda derin izler bırakan yıllarım öğretmen lisesinde geçirdiğim yıllarım. Orada dış dünyadan izole bir hayat yaşadım. Kötülüğün hiç olmadığı bir dünyaydı sanki. Hayata dair bir çok güzelliği orada içselleştirdim. Arkadaşlığın, paylaşmanın güzelliğini orada öğrendim. Oradan mezun olduktan sonra normal hayata uyum sağlamakta zorlandığımı söyleyebilirim.


ENDİŞELERİ

Küçükken babam işi gereği sürekli dışarı giderdi ve onu kaybetmekten çok korkardım. Kader inancıyla yaşayan insanlarız. Kötü şeyler yaşayabiliriz geçmişte de yaşadık. Evlatlarımız için tüm korkularımız endişelerimiz.


HEDEFLER

İnsanın hayattaki en büyük şansı sevdiği işi yapmasıdır. Dünyada herkes kendi işini iyi yapma gayretinde olsa dünyanın çok daha güzel bir yer olacağı kanaatindeyim. Ben mesleğimi severek yapıyorum, çocukluk hayalimdi. Şu an sendikacılık yapıyorum ve işimi iyi yaptığımı düşünüyorum. Zaten işinizi iyi yaptığınızı düşünmeniz manevi doyum sağlıyor ve bu da mutluluğun anahtarı. Sanırım bundan sonra da toplumsal yapılanmalarında içinde olacağım. Başta yaşadığım şehir olan güzel Bolu'muza olmak üzere ülkeme kalıcı hizmetlerde bulunabilmek en büyük arzum.