Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Bülent ARSLAN

24442 görüntüleme

Bülent Arslan (İrem-Efe İnşaat Sahibi)

Doğum: 1977 Ankara/Etimesgut

Okul: İlk, Orta ve Lise eğitimi Ankara Etimesgut’ta

Meslek: Müteahhit

Bulunduğu görevler: Bolu Yozgatlılar Derneği Kurucu Üyesi

 

Hayali Askerlikti ama Müteahhit oldu

Aslen Yozgatlı olsa da Ankara’da dünyaya geldi.

Lise eğitiminin ardından en büyük hayali olan Askeri Okul sınavına hazırlandı.

Başarmayı ve askeri okuldan mezun olarak devletine ve milletine hizmet etme arzusu vardı.

Sınava girmek için sağlık kontrolünden geçtiği sırada hiç beklemediği bir cevap aldı. Hayalleri suya düştü, ve hayata sıfırdan başlamaya karar verdi.

Baba mesleği olan inşaat elektrikçiliğiyle başladığı iş hayatında Bolu’da yaptığı binalarla adından söz ettiren bir isim oldu.

Şimdi Boluluları ev sahibi yapmaya devam ederken, Bolu Yozgatlılar Derneği’nin kurucu üyesi olarak Bolu’da yaşayan Yozgatlıları bir araya getiriyor.

İşte, başarılı iş adamı, ailesine düşkün bir baba, Bülent Arslan’ın hayat hikayesi…    


Bolu’nun başarılı müteahhitlerinden İrem Efe İnşaat Sahibi Bülent Arslan hayat hikayesini şu şekilde özetledi;

HAYALİ ASKERİ OKULA GİRMEKTİ AMA…

1977 yılında Ankara Etimesgut’da doğdum. Aslen Yozgatlıyım. 1977 yılında Elvan ve Yeter Arslan çiftinin 3 çocuğundan 2’ncisi olarak dünyaya geldim. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Ankara Etimesgut’da okuduktan sonra 1993 yılında Üniversite ve Askeri okullar sınavına girdim. Üniversite’de Isparta Süleyman Demirel Coğrafya Öğretmenliğini kazandım. Askeri Okullar sınavını da kazanmıştım ve bir seçim yapıp hayatıma yön vermem gerekiyordu. Çocukluk hayalim olan Askeriyeyi tercih ettim ve belirli sınavları kazandıktan sonra sağlık kontrolünden geçerken, bir Asteğmen benim nereli olduğumu sordu, bende aslen Yozgatlıyım ama doğma büyüme Ankaralıyım dedim ve Asteğmen yüzüme bakarak sende düz tabanlık var dedi ve hiç olmayan bir hastalıktan dolayı bütün hayallerim suya düşmüştü, hayal kırıklığına uğramıştım. O gün hayat benim için sıfırdan başlamıştı. 

BABA MESLEĞİNİ SEÇTİ

Bütün evrakları yırttım, üniversiteyi de okumadan baba mesleği olan İnşaat Elektriğine başladım. Babamın mesleğine çok yabancı değildim. Ortaokul ve Lise çağlarında hafta sonları, tatillerde babamla beraber inşaatlarda, şantiyelerde çalışıyordum. 1993 yılında başlamış olduğum baba mesleğini 19 sene bir fiil çalışarak mesleğimde güzel işlere imza attım. Bu mesleği yaparken de gündüzleri çalışıyor, akşamları ise teknik okullardan belge ve diploma için eğitim alıyordum. İnsan bir işi severek yaptığı zaman o yaptığı işten mutlaka başarılı olur. Bende işimi severek yaptım.

İREM- EFE İNŞAATIN KURULUŞ HİKAYESİ

İrem Efe inşaat olarak 2011 yılında Bolu’da faaliyet göstermek amaçlı kızımın ve oğlumun isimlerini vererek firmamı kurdum. 2011 yılından (2018) günümüze kadar 25 adet inşaat yaptım. Bolu halkına hitap eden, kaliteli, deprem yönetmeliğine uygun binalar yaparak hizmet etmeye çalıştım. Firmam sadece inşaat ve konut yapımı dışında devlet daireleri ihalesine girerek ihaleleri aldım. Bolu’da, Efe inşaat olarak Bolu halkı tarafından sevilen, bilinen bir inşaat firması olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Gelecekte Bolu’ya çok daha güzel, Bolu halkına ve Bolu’ya değer katacak projelere imza atmak istiyorum.

ÇALIŞANLARINA HER ZAMAN DEĞER VERDİ

İrem Efe inşaat olarak firmam kalite-estetik ve güven odaklı çalışan çalışanlarımız, ustalarımız ve malzeme tedarikçilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım. Ben Bülent Arslan olarak inşaatlarda çalışan çıraklıktan gelen bir kişi olarak şantiyede çalışan ustalarımıza değer veririm. İrem Efe inşaatın bu günlere gelmesinde onların gayretli ve azimli çalışmaları sayesinde olmuştur.

MOTOR KULLANMAYI SEVİYOR

Küçük yaştan itibaren kullandığım bir motorum vardı. Bu motor sevdasını Bolu’ya geldikten sonra daha da ilerleterek, Bolu’da motorcu arkadaşlarla bir araya geldik. Hafta sonları arkadaşlarla motorları alıp seyahate çıkış, stres atıp, ruhumuzu dinlendiriyoruz.

ŞİRKETİ ÇOCUKLARINA BIRAKMAK İSTİYOR

Evliyim, bir kız ve bir erkek evladına sahibim. Eşim Şemsi Arslan ev hanımı, Kızım İremgül Lise 3. Sınıfta okuyor, oğlum Elvan Efe ise 6. Sınıfa gidiyor. Hayatta en çok istediğim kızımın ve oğlumun İrem Efe inşaatın bünyesinde çalışan mimar, inşaat mühendisi olmalarını ve aile şirketi olarak güzel işlere imza atmayı istiyorum.

YOZGATLILAR DERNEĞİ KURUCU ÜYESİ

Bolu’da yaşayan Yozgat’lılar derneğinde kurucu üye olarak görev yapmaktayım. Bu derneğimizin kuruluş amacı Bolu’da yaşayan Yozgat’lılar ile bir araya gelerek birliğimizi beraberliğimizi korumak ve yardımseverliliği yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.