Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Alkan AKBULUT

16848 görüntüleme

ALKAN AKBULUT ( Yatırımcı -  Abant Reklam )

Doğum: 10.06.1984 - Erzurum

Okul: Sakarya İlkokulu, 50. Yıl Ortaokulu

Meslek: Yatırımcı – Dijital Baskı ve Reklam Sektörü

Bulunduğu Görevler:  MHP Bolu Merkez İlçe Yönetimi Divan Kurulu Üyesi, BOGİAD Üyesi.

ÇOCUKLUK HAYATI

10 Haziran 1984 Erzurum doğumluyum.  1987 yılında aile büyüklerimizin görev ve işleri sebebi ile Bolu’ya yerleştik, bu tarihten beri de Bolu’da yaşamaktayım.  İlkokulu Sakarya İlkokulunda, ortaokulu ise  50. Yıl Ortaokulunda okudum. Tabaklar Mahallesinde şuan ki Cadde AVM’nin bulunduğu yerde bahçe içerisinde güzel ve şirin bir evimiz vardı, çocukluğum da burada geçti. Araba yok, trafik yok, evlerin hepsi bahçeliydi. Gazoz kapağı, 9 taş, yerden yüksek, saklambaç oynardık. Çok rahat ve güzel bir çocukluk hayatım oldu.

AİLE HAYATI

Büyüklerimiz Bolu’ya ilk geldiğinde meyve, sebze işiyle ilgileniyordu. Aile bağlarımız çok güçlüdür. 7 kardeşin en küçüğüyüm. Babamı ve en büyük ağabeyimizi kaybettik. Evliyim, 5 ve 7 yaşında iki çocuğum var.

İŞ HAYATI

Ağabeyim ile ilk olarak kömür toptancılığı işine başladık. Doğalgazın gelmesi ile birlikte farklı bir sektöre geçiş yaptık. 2013’te Alkan Rent a Car’ı kurduk. Belediyenin arkasında ki pazar yeri ile bağlantısı olan tüneldeki  iş yerlerinin ihalelerine katıldık. Orada halen devam eden iletişim, cep telefonu satışı ve fatura tahsilatı hizmetlerini veren işletmemiz bulunmaktadır. Ticari değerlendirmelerimiz neticesinde rent a car işini 2016 yılında sonlandırıp, reklam sektörüne yöneldik. Sektör ile ilgili üreticiler ile bağlantılar kurup makine, ekipman ve malzeme stoklarımızı tedarik ettik. Ağabeyimin iş ile ilgili tecrübesi zaten vardı, ben de öğrendim zamanla. Bolu’ya hizmet etmek için çıktığımız bu yolda makine ve ekipmanlarımızda yenilik yaparak Türkiye'nin 81 İl ve ilçelerine üretim yapıp sevkiyatını gerçekleştiriyoruz.

HEDEFLER

Şu an 800 kapalı alanda hizmet vermekteyiz. Hedeflerimiz içerisinde öncelik olarak bu alanı büyütüp, daha fazla istihdam sağlayarak dijital baskı ve tabela üretimini arttırmaktır. Bu hedefler doğrultusunda hem şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmak hem de ticari faaliyetlerimizi genişletmeyi amaçlamaktayız. Aynı zaman da Bolu’muzun ülke çapında tanıtımının yapılacağı ve esnafımızın ekonomisine katkıda bulunacak güzel bir proje üzerinde de Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir.

SİYASİ, STK HAYATI

MHP Bolu Merkez İlçe Yönetiminde Divan Kurulu üyesiyim. Sivil toplum kuruluşu olarak Bolu Genç İş Adamları Derneği’ne üyeyim.

HOBİLER

Boş zamanlarımda genellikle sevgili eşim ve çocuklarımla vakit geçirmeyi tercih ediyorum. Tüm hayatım işim ve ailem. Pek fazla vakit bulamasam da spor yapmaya çalışıyorum.