Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Abdullah AKGÜL

18502 görüntüleme

Abdullah Akgül (Köroğlu Mahallesi Muhtarı)

 

Doğum: 16.02.1963 Bolu / Merkez

Okul: Köyde ilkokulu bitirdikten sonra Canip Baysal Ortaokulundan mezun oldu

Meslek: Mahalle Muhtarı

 

Köroğlu Mahallesi O’na emanet

 

Bolu’nun tanınmış isimlerinden biri. 1963 yılında Bolu’da dünyaya geldi. Köyde ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra ortaokulu Bolu’da okudu fakat küçük yaşta iş hayatına başlayınca daha fazla okumadı. Baba mesleği keresteciliğe başladı. Yıllardır baba mesleğini sürdürürken, çevresindekilerin baskısı ve kendi isteğiyle muhtar olmaya karar verdi. 2004 yılında Mahallesinden muhtar seçildi. Bir dönem ara verdiği muhtarlığa 2014 yılında tekrar aday oldu ve yine kazandı. Hayatta herkesin eşit olduğunu savunan, ailesine ve çocuklarına düşkün, mahallesine en iyi hizmeti vermek için gece gündüz çalışan Köroğlu Mahallesi Muhtarı Abdullah Akgül’ün hikayesi… 

 

16 Şubat 1963 yılında Hüseyin ve Durkadın Akgül çiftinin dördüncü çocukları olarak dünyaya geldi Abdullah Akgül. Keresteci olan baba mesleğini devam ettirdi. Şimdi Muhtar olarak mahallesine hizmete devam ediyor. Abdullah Akgül hayat hikayesini bakın nasıl özetliyor;

OKUL VE ÇOCUKLUK HAYATI

1963 yılında Bolu’da doğdum. İlkokul hayatım köyde geçti. Sonra Ortaokul Canip Baysal Ortaokulunda okudum. 1954 yılında babamlar kerestecilik sektörüne başlamışlar. O yıllarda daha iyi bir ortamda, daha saygı ve sevgi çerçevesinde işler daha rahat yürüyordu. 2009 yılına kadar bu sektörde işletmeciliğimiz devam etti. 2009 yılında aktif imalatçılığı bırakarak serbest olarak sektördeki faaliyetimize devam etmekteyiz. Dolu dolu bir çocukluk hayatı yaşayamadım. Eskiden uygun şartlar yoktu. Çok anlatacak bir çocukluk hayatım olmadı.

Dört kardeşiz. En küçükleri benim. Üç ablam var. Büyük ablam Ayşe, sonra Rahime ve Hacer ablam var. 

İŞ VE AİLE HAYATI

İş hayatına 1970 yılında başladım. Babamlarla birlikte çalıştığımız sektörde başladık. Benim için çok zevkli bir iş. 2009 yılında aktif imalatçılığı bırakarak pasif olarak sektöre bağlı çalışmaya devam ediyoruz. Evliyim. 1 kızım 1 oğlum var. Eşim Hacer Akgül ile görücü usulü evlendim. Mutlu bir hayatımız var. Kızım Hale kendi dükkanını işletiyor. Oğlum Ahmet ise bankacı olarak Göynükte görev yapıyor. 

SİYASETTE HİÇ YER ALMADI

Bu güne kadar siyasette hiç yer almadım. Hiçbir partiye kaydım da yok. Kişilerin gönlünde yatan siyasi bir düşünce mutlaka vardır ama o da gizli kalmalıdır diye düşünenlerdenim.

MUHTARLIK

Muhtarlığa 2004 yılında aday oldum. 2950 oy ile muhtar seçildim. İkinci dönemimde 2009 yerel seçimlerinde aday olmadım. 2014 yerel seçimlerinde tekrar aday oldum ve 3850 oyla Köroğlu Mahallesi Muhtarlığına seçildim. İnsanların sevgisini kazanmışız ki benim aday olmamı istediler ve seçtiler. Görev sürem boyunca Mahallemize birçok eser kazandırdık. Sağlık ocağıdır, camidir, sosyal tesistir. Bunlarda hep emeğimiz var. Tabi ki bu gibi görevlerde hep daha iyiyi daha güzeli yapmak istersiniz. Bende mahallem için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

“HİÇ HAYAL KURMADIM”

Hiç hayal kurarak yaşamadım. İstediğim şeyleri yapmaya çalışan bir insanım. Her yaptığım işi zevk alarak yaptım. Zevk almadığım bir şey yok hayatta. Geçmişte yoğun bir iş hayatım olduğu için gitmediğim il kalmamıştır. Başaramadığım bir şey olmamıştır.

“İNSANLAR EŞİTTİR”

Hayatta en değer verdiğim şey insanların eşit olmasıdır. İnsan farklı değildir, karakteri farklıdır. Liyakat olursa hayat daha güzel olur, daha müreffeh yaşanır bir Bolu olur diye düşünüyorum.