Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Uğur TUNÇOK

22151 görüntüleme

UĞUR TUNÇOK

 

Uğur Tunçok, 1961 Yılında Ankara'da doğdu. 1970 yılında ilkokul 3. sınıfa devam ederken babasını kaybetti. İlk, Orta ve Liseyi Bolu'da bitirdi. 1978 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesine girdi. 1982 yılında bu fakülteden mimar olarak mezun oldu. 1982 yılında SEKA’da işe başladı. 1983 yılında Nurcan Hanımla evlendi. Lisede ve Üniversitede okurken inşaatlarda işçi olarak çalıştı. Eğitimini, Lisede İzzet Baysal'ın Kızılay aracılığı ile gönderdiği bursla, Üniversite'de ise Devlet bursu alarak sürdürdü.

 

1983 yılında vatani görevini yapmak üzere askere gitti. 1985 yılında Ankara'da Proje bürosunda çalıştı. Erzurum General Fevzi Çakmak hastanesinin projelerini yaptı. 1985 yılının ortalarında Gökova Termik Santralinin Lojman inşaatının şantiye şefliğini yaptı. 1986 yılında İzzet Baysal Vakfının kontrol mühendisi olarak çalışmaya başladı. 1990 yılında tekrar bürosuna dönerek proje çalışmalarına devam etti. 1993 yılında Dörtdivan Yağbaşlar, Yeniçağa Dere Köyü, Merkez Merkeşler, Kındıra ve Merkez Alpagut Köylerine İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılan sağlık evlerini yaptı.

 

Daha sonra sırasıyla Behiye Baysal İlköğretim Okulu, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Sosyal Hizmet Binası ve Acil Servisini, Emine Baysal dairelik Bekar Lojmanları, İzzet Baysal Tıp Fakültesi ve Morfoloji inşaatlarını üstlendi. Uğur Tunçok evli ve iki çocuk babasıdır.