Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Merve SAĞLIK

21662 görüntüleme

Merve SAĞLIK (Tasarımcı– En Boy Tasarım ve Dekorasyon mağaza sahibi)

Doğum: 29 Eylül 1979 Bolu

Okul: Bolu Atatürk İlkokulu, Bolu İmam Hatip Lisesi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Restorasyon Bölümü mezunu…

Meslek: Tasarım

Bulunduğu görevler: İHH Bolu Şube üyesi, MÜSİAD Bolu Şube üyesi…


HAYAL GÜCÜNÜ TASARIMA YANSITIYOR

Esnaf bir ailenin çocuğu olarak, hayali olan tasarım ve dekorasyon işi üzerine kurduğu tasarım stüdyosu ile hizmet veriyor…

Seyahati, farklı kültürleri tanımayı çok seviyor…

Hayattan beklentileri huzur, mutluluk ve başarılı olmak…

İş hayatında mükemmeliyetçi olan Bolu’nun başarılı tasarımcısı, En Boy Tasarım isimli tasarım stüdyosu sahibi Merve Sağlık’ın hayat hikayesi…

29 Eylül 1979 tarihinde Bolu’da dünyaya gelen Merve Sağlık, İlkokulu Bolu Atatürk İlkokulunda, liseyi Bolu İmam Hatip Lisesinde okuduktan sonra Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Restorasyon Bölümünden mezun oldu. Açtığı mağaza ile Bolululara tasarım ve dekorasyon hizmeti veren Merve Sağlık’ın hayat hikayesi şu şekilde;  

AİLE HAYATI

Esnaf olan Ayşe Betül Sağlık ve İbrahim Sağlık’ın üç çocuğunun ortancasıdır. Abisi Mehmet ve kardeşi Emre ile mutlu bir çocukluk geçirmiş olup en büyük şansının ailesi olduğunu düşünüyor. Yoldaşım dediği on yedi yaşındaki kızı Berfin Zeynep ile anneliğin keyfini sürüyor.

İŞİNİ SEVİYOR

1998 yılında mezun olduktan sonra restorasyon alanında çalışma imkanı bulamamış başka alanlarda uğraş vermiş. 10 yıl aradan sonra asıl işi olan restorasyona dönmüş. Mengen ve Kıbrıscık ilçelerinde sivil mimari restorasyon projelerinde hizmet vermiş. Sonrasında özel bir firmada yedi sene tasarımcı olarak çalışmış. Üç yıl önce de En Boy Tasarımı faaliyete geçirmiştir.

NELERİ SEVER?

Hayatı eğlenceli yaşamayı seven Merve Sağlık;  seyahat etmeyi, farklı kültürleri tanımayı,  müzik dinlemeyi, arkadaşları ile vakit geçirmeyi, yüzmeyi ve kahve içmeyi çok seviyor. En sevdiği renk gri, en sevdiği yazar Halil Cibran ve en sevdiği ülke İtalya. 

HAYATININ DÖNÜM NOKTASI

2008 yılında eşinden ayrıldıktan sonra İtalya’da gittiği Sistema Turismo restorasyon kursunun ardından tasarım alanında çalışmaya başlaması dönüm noktası olmuştur. Bolu’da tasarım uygulama sektöründe kadın olarak çalışan Merve Sağlık hayatın her alanında kadınların gücüne inanıyor ve destekliyor.

BEKLENTİLERİ

Sağlık, huzur, mutluluk ve başarı hayattan en büyük beklentileri. Hayali emekli olduktan sonra Gökçeada’ ya yerleşmek. Geleceğe umutla bakan Merve Sağlık kızı Berfin Zeynep’in hayallerini gerçekleştirmesine tanık olmak istiyor.