Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Mehmet Ali ATALAY

23375 görüntüleme

Mehmet Ali ATALAY (Gazeteci – Bolu Takip Gazetesi Sahibi)

Doğum:18 Ağustos 1977 Oss/ Hollanda

Okul: İlkokul Hollanda’da, 50. Yıl Ortaokulu, Bolu Atatürk Lisesi…

Meslek: Gazeteci

Bulunduğu görevler: Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Üst Kurul Delegesi, Köroğlu TV Haber Müdürü, Köroğlu Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü…

İşçi olarak yurt dışında çalışan Babam İrfan Atalay, Annem Kezban Atalay’ın ikinci çocukları olarak Hollanda’nın Oss şehrinde Dünyaya geldim. İlkokulu Hollanda’da okuduktan sonra ailemin temelli dönüş yapmasıyla Bolu’ya yerleştik ve eğitimime 50’nci Yıl Ortaokulunda devam ettim. Lise eğitimimi ise Bolu Atatürk Lisesinde tamamladım.

Lise döneminde kamera ve fotoğraf makinesine olan merakımdan dolayı Babama döktüğüm gözyaşları sonrası bir kameram oldu. Bir süre sonra tanıdıklarımızın düğünlerini, özel günlerini gönüllü çekmeye başladım. Bu heves yüzünden Liseyi bitirdikten sonra 1995 yılında Köroğlu Televizyonu’nda kameraman olarak işe başladım.

Aynı zamanda Eskişehir Üniversitesi İşletme Bölümünde açık öğretim okurken eğitimimi de dondurup askere gittim. Askerde de sevdiğim işten kopmadım. Askerliğimin tamamını Etimesgut Zırhlı Birlikler Tümeninde Tümen Kameramanı olarak yaptım.

Askerliğimi bitirdikten bir hafta sonra tekrar Köroğlu Televizyonu’nda işe başladım. Bu sefer Televizyonun Haber Müdürüydüm. 1999 yılında yaşanan iki deprem felaketi sonrası çocuklarıma anlatacağım günler yaşadım. Televizyonda birlikte çalıştığım ve kardeş gibi olduğumuz Rasim Özdemirle –kamera ve mikrofon yanımızda- aylarca araba da yatıp kalktık. Bolu’dan Sakarya’ya kadar deprem bölgesinden haberler yaptık, depremin getirdiği acılara birebir şahit olduk.

2005 yılında Rasim Özdemir ile birlikte Ercan Abi’yi (Köroğlu TV Sahibi Ercan Gülen) ikna ettik ve Köroğlu Gazetesini kurduk. Ben Köroğlu Gazetesi’ne Yazı İşleri Müdürü oldum, Rasim ise Köroğlu Televizyonu’nun haber müdürü.

2008 yılında iki dönem yönetim kurulu üyeliği, iki dönem başkan yardımcılığı görevinde bulunduğum Bolu Gazeteciler Cemiyetine başkan seçildim. Görevim sürecinde Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile iyi ilişkiler kurarak Cemiyet olarak Federasyonda söz sahibi olduk. Cemiyet Başkanı olarak Federasyonun yönetiminde görev aldım.

2010 yılında, kurulmasında da emeğim olan Bolu Takip Gazetesini Eskop’tan satın aldım. Köroğlu Gazetesinden ayrılıp Gazetemin başına geçtim. Gazetede Yazı İşleri Müdürlüğü görevini o günden bu yana sürdüren kardeşim dediğim Hakan Aydın’la birlikte bu günlere geldik.

Bir yıl sonra çok sevdiğim Eda Erdoğan ile evlendim. 3,5 yaşında bir ‘Çınarımız’ var. En büyük tutkum Beşiktaş’tır.