Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

İsmail ERKAN

21837 görüntüleme

İsmail ERKAN (Bolu Trans Nakliyat İşletme Sahibi)

Doğum: 30 Ekim 1963 Bolu / Yeniakçakavak Köyü

Okul: Yeniakçakavak Köy İlkokulu, Gerede İmam Hatip Lisesi.

Meslek: İş adamı

Bulunduğu görevler: AK Parti üyesi, üç dönem AK Parti Yönetim Kurulu Üyeliği, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği…

İMAM OLACAKKEN, NAKLİYECİ OLDU

İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra askere gitti. Dönüşte imam olarak görev yapmayı düşünürken bir anda nakliyecilik fikri doğdu ve kendini farklı bir işin içinde buldu…

Üç dönem AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı…

Olaylara pozitif bakmaya çalışan, boş vakitlerinde kendisini köye atan ve orada rahatlayan, hayvanları ve futbolu çok seven başarılı bir işadamı…

Bolu’nun tanınmış isimlerinden İsmail Erkan’ın hayat hikayesi…

30 Ekim 1963 yılında Bolu’nun Yeniakçakavak Köyünde dünyaya geldi İsmail Erkan. İlkokul tahsilini aynı köyde bitirdikten sonra, Bolu’da o yıllarda İmam Hatip Lisesi olmadığından dolayı 1973 yılında Gerede İmam Hatip Lisesi’nin orta kısmına kayıt oldu. 7 sene İmam Hatip Lisesinde okuduktan sonra, 1983 yılında askerlik görevimi ifa etti. Acemi birliği Kütahya’da, usta birliğini de Çiğli havaalanında havacı olarak yaptı. Hayat hikayesinin sonrasını şu şekilde özetliyor İsmail Erkan;  

İMAMLIK YERİNE NAKLİYE SEKTÖRÜNE GİRDİ

Askerlik bittikten sonra tesadüf eseri imamlık yapmam gerekirken nakliye sektörüne girdik. Abimin nakliyeci olmasından dolayı. 1987 yılında yanılmıyorsam Mart ayındaydı nakliye sektöründe faaliyet göstermeye başladık, 1990 – 1992 yılına kadar orada çalıştıktan sonra 1992 yılında yöneticiliğe başladım. 1996 yılına kadar yöneticilik yaptıktan sonra ortakçılık da yaptık bir ara. Arkadaşlarımızla birlikte karar aldık biz yönetimden ayrıldık. Çok tesadüf, 6. Ayın 6’sı 1996 yılında Bolu Trans Nakliyat’ı kurduk. O günden bu güne kadar da nakliye sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bolu Trans Nakliyatta nakliyecilik yaparken, Derya 14 adında uluslararası bir firma kurduk. 17 arkadaş bir araya geldik, iki yıl sonra yöneticiliği başka arkadaşlar devraldı biz kendi firmamızda eşimle birlikte Bolu Trans Uluslararası Nakliyat firmasında nakliye sektöründe faaliyet göstermeye devam ediyoruz. Bolu’da birkaç tane fabrikanın nakliyesini yapmaktayız. Hayatımız böyle gidiyor.

AİLE HAYATI

5 Nisan 1987 yılında evlendim. İki tane kızım var evlendiler. Biri İngilizce öğretmeni, biri ev hanımı, bilgisayar programcılığını bitirdi, oğlum da şu anda Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi. İnşallah okur, bitirir, vatana millete faydalı bir insan olur. Annem ve babam ikisi de Bolu’nun Yeniakçakavak Köyünden. Babam bir zamanlar kereste atölyesi çalıştırmış, çocukluğumuz kereste atölyesinde geçti. Belirli bir seviyeden sonra bırakıp, çiftçilik hayatına başlamışlar. Bizlere vermiş olduğu en büyük sermaye, herkesin anne ve babasının verdiği gibi onlar da bize helali, haramı, dürüstlüğü, insanlığı, büyüklere karşı saygıyı, küçüklere karşı sevgiyi öğrettiler. Gençlik hayatımda onlardan almış olduğum terbiye ile hala da devam ediyoruz. İnşallah biz de gelecek nesillere bu terbiyeyi verebilirsek ne mutlu bize.

BABASI SOL GÖRÜŞLÜYDÜ AMA…

Babam sol görüşlüydü. Her zaman da takdir etmişimdir. Ama bizler de sağ görüşlü olarak yetiştik. Yaklaşık 3 dönem AK Parti il yönetim kurulunda görev yaptım. MÜSİAD’da yönetim kurulunda görev yaptık. Şu anda da bir vatandaş gibi Türkiye’de siyasetin güzelleşebilmesi için fikirlerimizi bazı gruplarda, toplantılarda söylemeye çalışıyoruz siyasi hayat da bu.

HAYATA POZİTİ.F BAKIYOR

Ben genelde olaylara pozitif bakmaya çalışırım. Hiçbir kimseye kötü bir nasihatte bulunmadığıma inanıyorum. Kötü insan yoktur, yeter ki düzgün bir yola getirmek için onlara destek olalım. Hayvanları çok severim, kedileri de çok severim. Bizim köyde kedilerimiz var, gittiğimizde onlara ciğer götürürüz. Hanımla kavgamız, da biraz ondandır. Köyün kedileri buraya toplanıyor diye. Hayvanları çok severim, çocukluğumuz onlarla beraber geçti.

GEZMEYİ VE KÖYÜNÜ ÇOK SEVİYOR

Gezmeyi çok severim futbolu çok severim. Bolu küçük bir şehir olduğu için çok güzel. Köyümüz de buraya yakın boş zamanlarımızda köyümüze gidip, mevsim şartlarına göre, orada vakit geçirmeye çalışıyoruz. Bolu’nun yaylaları da güzeldir. Orada da vakit geçirmeye çalışıyoruz. Misafirlerimiz geliyor, onlar gelince daha güzel oluyor, onlar gelince Bolu’nun turistik yerlerini gezme fırsatımız oluyor.

UNUTAMADIĞI AN

Çocukluğumda bir kaza geçirdim. Yaşlılar der; insanlar bazı dönemlerde ufak tefek kazalar geçirirlerse, ömürleri uzun olur. İnşallah herkesle birlikte bizim de ömrümüz uzun olur. Çocuklukta bir kaza oldu, gençlikte araçla bir kaza geçirdim. Zaman zaman olmuştur ama önemli bir olay geçmedi.