Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Erkan BEKTAŞ

25566 görüntüleme

Erkan Bektaş (City Park Kafe İşletmecisi-Verum İnşaat Şirket Ortağı)

Doğum: 1982 Düzce/Akçakoca

Okul: Düzce Uzun Mustafa İlköğretim Okulu, Düzce Atatürk Ortaokulu, Düzce Ticaret Meslek Lisesi, AİBÜ İşletme Yönetimi Ön Lisans

Meslek: Ticaret erbabı

Bulunduğu görevler: Bolu Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyeliği ve mevcut Başkanlık görevi, MHP İl Yönetiminde Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor, Üç dönemdir Boluspor Yönetim Kurul Üyesi


BOLU’DA MARKA YARATTI


Memur aile fertleri içinde büyüse de hep ticaret hayali vardı…

Takvimler 2009 yılını gösterdiğinde hayal gerçek oldu ve ilk ticari faaliyet başladı…

Yetmedi, daha büyük işler yapmayı hedefledi. Kafe serüveni başladı. Bolu’da bir marka yarattı…

Şimdi farklı tatlar deneyerek ağızları tatlandırmaya devam ediyor…

Bu kadar yoğunluğun arasında inşaat sektöründe de öncü firma olmayı hedefliyor… 

İşte; Bolu’da genç işadamlarına öncülük eden, ‘Bizim için önce Vatan’ diyerek siyasete de atılan, üç dönemdir Boluspor yönetiminde yer alan, başarılı ve genç işadamı Erkan Bektaş’ın hikayesi…


Ayşe ve Mehmet Bektaş’ın çocukları olarak 1982 yılında dünyaya geldi Erkan Bektaş. Rahmetli babası iki evlilik yapınca hem Düzce’de hem Bolu’da geçen çocukluk yılları ve hep hayali olan ticarete başlama serüvenini bakın nasıl anlatıyor;

Rahmetli babam iki evlilik yaptı. Annem Karacasu’da bulunan Fizik Tedavi Hastanesinde çalışırken Akçakoca’ya tayin olmuş, babam peşini bırakmamış, evlenmişler ve ben Akçakoca’da dünyaya gelmişim. Annem Akçakoca’dan Düzce Devlet Hastanesine tayini aldırmış, 30 yıl boyunca doğum servisinde görev yapmış. Benimde bu nedenle hayatım Düzce’de geçti. 

 

OKUL HAYATI

Düzce Uzun Mustafa İlköğretim Okulu sonrasında Atatürk Ortaokulu ve Düzce Ticaret Meslek Lisesinde okudum. Okul zamanlarında Düzce’de, yaz tatillerinde de Bolu Karacasu’da vaktim geçti. Farklı bir aile yapısında doğduğum için çok sosyal büyüdük. Küçüklüğüm spor yaparak, daha çok futbol oynayarak geçti. Lise hayatımdan sonra ticarete ilgi duymaya başladım. 

HAYALİ GERÇEK OLDU

Ailemde memur çalışanda çok ama ben ticareti tercih ettim. Allah nasip etti ve 2009 yılında bir şirketi devraldım. (herhangi bir faaliyeti olmayan) Bir arkadaşım vasıtasıyla bitmeyen bilgisayar kartuş işleri yaptık. O iş benim işim değildi ama bir faaliyet yapmak gerekiyordu. Sonrasında Cumhuriyet Parkı’ndaki yerin ihaleye çıkacağını duyduk, değerlendirdik. Allah nasip etti ve kiraladık. O dönemde ağır şartlarla kiraladık ve her zaman başarılı olacağımıza inandık. İnsanlar buranın bu kadar kirayla işlemeyeceğini düşünürken Allah’ın yardımıyla bu işe başladık, hiç de geri adım atmadık. 2010 yılında faaliyetimize başladık. Bolu’da o dönemde park içinde kafe şeklinde hizmet yapan bir şirket yoktu. Kaliteli hizmet vererek insanları memnun ettik. Bolu’dan ve Bolu dışından gelen insanlar bizleri her zaman destekledi. Yaklaşık 7 yıldır burayı işletiyoruz ve her yıl üzerine bir şeyler katarak çalıştık.

 

KAFECİLİKTEN PASTACILIĞA…

Şimdi unlu mamuller, pasta, kurabiye vs. kendimiz imal ederek satışa sunmaya başladık. Bunda da başarılı olacağımıza inanıyoruz. Yaptığımız işlerde kaliteli olmayı istiyoruz. İnanıyoruz ki misafirlerimiz bu kaliteli hizmetin farkına varacak. Bunda da başarılı olacağımıza inancımız tam.

 

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE TECRÜBE…

2014 ve 2016 yılları arasında şirketimizde inşaat faaliyetine de başladık. Bolu’da 5 tane bina yaptık, bitirdik. Mudurnu’da Sarot firmasına ait Burj El Babas projesinde de 100’e yakın villa yaptık. İnşaat sektörüne yabancıydık ama bu sayede öğrenmiş ve tecrübe edinmiş olduk.

15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra ekonominin biraz dengesizleşmesinden dolayı inşaat işlerine biraz ara verdik, mevcut işlerimizle devam etme kararı aldık. İleride inşallah inşaat sektöründe ve gıda sektöründe markalarımızla Bolunun tanıtımını yapmak istiyoruz.

2012 yılında AİBÜ Öğrenci Aktivite merkezinde bir yer devraldık. 4 yıldır da orayı işletiyoruz. Orada da öğretim görevlerine ve öğrencilerimize kaliteli hizmet vermeye gayret ettik. Biz memnunuz, üniversitedeki herkes memnun.

İKİ ÇOCUK BABASI

2010 yılında eşim Özlem ile evlendim. Tabi ki aşık olarak evlendik, aşık olmadan evlenilmez. Bu evlilikte 2012 yılı Aralık ayında Ecrin Naz kızım dünyaya geldi. Çocukla birlikte evliliğimizi taçlandırmış olduk. 2015 yılı Ağustos ayında Berat Çağan dünyaya geldi. Şuanda iki çocuğum var. Allah yokluklarını göstermesin.  

GENÇ İŞADAMLARINA ÖNCÜLÜK EDİYOR

2012 yılında Bolu Genç İş Adamları Derneği (BOGİAD) üyeliğim başladı. O esnada yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte çalıştık. Sosyal projeler ürettik ve gerçekleştirdik. Son dönemde başkan olmaya karar verdim. Arkadaşlarımın da desteğiyle yaklaşık 1,5 yıldır BOGİAD Başkanlığı yapıyorum. Faaliyetlerimiz devam ediyor. Bir sosyal tesis yaptık. Üyelerimizin kaynaşmalarını sağladık. Bu kaynaşmalardan sonra aralarındaki ticari faaliyetlerin de arttığını gördük. Mart ayında seçim olacak ve görevi başka bir arkadaşıma bırakmayı düşünüyorum. Bizim için önemli olan bu adımları daha fazla atarak Bolu’daki genç işadamlarına örnek olmak.

 

ARTIK SİYASETTE DE VAR

Aslında siyasete çok yakın bir insan değilim. Herkesin içinde yatan bir görüş veya bakış açısı var. Bizimde bakış açımız her zaman vatan ve millet, bir ülkü sahibi olmak. İçimizde çocukluğumuzdan beri her zaman besliyoruz. Siyaset 15 Temmuz 2016’dan sonra farklı yerlere gitmeye başladı. Ülkemizin etrafını sararak parçalamaya yönelik faaliyetlerin arttığını gördüğüm için dışarıdan değil siyasetin içine girerek de faydalı olabileceğimi düşündüm. Milliyetçi Hareket Partisi İl yönetim kuruluna girmeye karar verdim. Genel Başkanımızın çabalarını da izleyerek bunun doğru olacağını düşündüm. Şuanda il başkan yardımcılığı görevini yürütüyorum. İnşallah siyasette başarılı olmak için, vatanımıza milletimize iyi hizmetler yapacağımızı düşünüyorum. Günlük olarak haberleri de takip eden bir insanım. Bir vatandaş olarak takip ediyorduk, artık siyasetin içinde biri olarak takip ediyorum.

 

BOLUSPOR’DA OLMAK BENİM İÇİN GURUR

Boluspor yöneticiliğinin Bolu’da en doğru yaptığım girişim olduğunu düşünüyorum. Yönetici olmakla gurur duyuyorum. Bu üçüncü dönemim. İlk dönem Mehmet İnceayan’ın sonra Savaş Abak’ın şimdi de Necip Çarıkçı başkanımızın yönetimindeyim. Her zaman ekmek yediğimiz memleketimizin menfaati için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalıştık. Boluspor’da basın ve medya sorumluluğu, taraftar sorumluluğu gibi görevlerde bulundum. Bu süreç içinde yerel basındaki arkadaşlarımızın daha rahat çalışması, daha doğru haberleri kamuoyuna duyurması için elimden geldiğince çalıştım. Taraftar guruplarımızın kendi aralarındaki ilişkilerin daha iyi olması, daha rahat maç izleyebilmeleri için de onlarla beraber sorunları ele alarak elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Boluspor yönetici olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Bu görevin herkese nasip olmayacağını bildiğim için kendimi şanslı da gördüm. Buradaki amaç Bolu’ya iyi hizmetler yapmak. 

BİZİM İZZET BABAMIZ VAR

Sadece ticaret değil sosyal faaliyetlerle de vatandaşlarımızın yararına işler yapabilmek. Eğer örnek olarak alınması gerekiyorsa sadece Türkiye’ye değil dünyaya da örnek olabilecek bir İzzet Baysal’ımız var. Kendisi yıllarca ticaret yapmış, para kazanmış ama kendi menfaati uğruna değil Bolu’da yetişen genç nesil başta olmak üzere tüm Bolulu insanlara adamış. Bolu’daki herkesin örnek almasını diliyorum. Bizlerde onun kadar olmasa da onun yolunda ilerlemek için faaliyetler yapıyoruz.