Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Cemalettin SARI

21662 görüntüleme

Cemalettin Sarı (Sarıoğlu Tesisleri İşletmecisi)

Doğum: 1956 Kaynaşlı / Düzce

Okul:  Kaynaşlı Ortaokulu (terk)

Meslek: Tesis İşletmecisi

Tam bir başarı hikayesi

Onunkisi büyük bir başarı hikayesi. Zorlu hayat şartları 15 yaşında çalışma hayatıyla tanıştırdı O’nu. Komilikle başladığı lokanta sektöründe garsonluğa, şefliğe, hatta işletmeciliğe kadar yükseldi. Bugüne kadar üç kez iflas etti ama yıkılmadı, yılmadı. Her şeyi çalışarak başarabileceği inancıyla işlerine sıkı sıkı sarıldı. Yıllardır yol boyu dinlenme tesisi işletmeciliğiyle birçok çevre edindi. Şimdi de Sarıoğlu Dinlenme Tesisiyle vatandaşlara hizmete devam ediyor hem de 62 yaşında olmasına rağmen. Hani derler ya ‘Tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere geldi’ diye. İşte tam öyle bir hayat hikayesi var Cemalettin Sarı’nın…  

Temel ve Neriman Sarı çiftinin oğulları olarak 1956 yılında Kaynaşlı’da dünyaya geldi Cemalettin Sarı. Yoklukla geçen çocukluk hayatı henüz 15 yaşındayken çalışmaya zorladı O’nu. Yıllardır dinlenme tesisi işletmeciliği yapan Cemalettin Sarı azimle dolu hayat hikayesini şöyle özetliyor;

SEKTÖRE KOMİLİKLE BAŞLADI

1956 yılında Düzce Kaynaşlı’da doğdum. Maalesef Kaynaşlı Ortaokulunu bitiremedim terk ettim. Lokantacılık sektörüne komilikten başladım. Sonra garsonluğa, şefliğe ve işletmeciliğe yükseldim. 47 yıldan beri yol boyunda hizmet veriyorum.

6 YILDIR HİGHWAY AVM’NİN KARŞISINDA

Bir ara Balıkesir Susurluk’ta otobüs tesisi çalıştırdım. Tır, kamyon lokantası çalıştırdım.

6 yıl önce Türkiye’nin en büyük tesisi olan Highway AVM’nin karşısında Sarıoğlu tesislerini açtım. Halen burada ticari faaliyetimize devam etmekteyiz. Beni yol boyunda tanımayan şoför yoktur. Yıllardan beri bu işi yaptığımız için çevremiz de çoktur.

15 YAŞINDA ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Çocukluk hayatımı yaşayamadım. Hayat şartlarından dolayı 15 yaşında lokantalarda çalışmaya başladım. Çünkü ailem fakir bir aile idi. Çalışmak mecburiyetinde kaldık.

AİLE HAYATI

Eşim Ayşe Sarı. Üç oğlum var. En büyük oğlum İbrahim’in Kaynaşlı Ekspres adında nakliyat firması var. Ortanca oğlum Ömer benim yanıma tesiste duruyor. Küçük oğlum Soner ise fırınımız var, Kaynaşlı Sarıoğlu Unlu Mamulleri. Orayı işletiyor. Kendi ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz.

ÜÇ KEZ İFLAS ETTİ

İş hayatım boyunca üç kez iflas ettim. Ama pes etmedim, çalıştım. Yılmadım, çalışmakla her şeyi başarabileceğimi öğrendim.

Siyasete hiç girmedim girmemde. İş yoğunluğum buna müsaade etmiyor. Bu yaştan sonra bana para lazım değil. Torunlarımla gezmek, eğlenmek istiyorum. Onlarla vakit geçirmeyi çok seviyorum.

“DEPREMDE ALLAH BİZE BİR DERS VERDİ”

17 Ağustos depremine kadar hemen hemen her akşam Cuma günleri hariç bir yetmişlik rakı içerdim. Alkolü çok seviyordum. Depremde Allah bize bir ders verdi. Alkolü bıraktım, namaza başladım. O gün bugündür beş vakit namazımı kılarım. Ondan sonra da işlerimin yoluna girdiğini gördüm.

EMEKLİ AMA HALEN ÇALIŞIYOR

17 senedir emekliyim ama halen çalışıyorum. Sürekli işimin başındayım. Sabah saat 9 gibi işe gelirim, gece 12 gibi eve giderim. İşinizin başında durursanız başarılı olursunuz.