Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Çağrı TURAN

28158 görüntüleme

Dr. Çağrı TURAN (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı)

Doğum: 22 Ağustos 1975 İzmir

Okul: İzmir Agah Efendi İlkokulu, İzmir Fatih Koleji, İzmir Atatürk Lisesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi…

Meslek: Çocuk Doktoru

ÇOCUKLARIN DOKTORU DEĞİL, ÇAĞRI ABİSİ

Doğma, büyüme İzmirli….

Bolu’daki birçok çocuğun doktoru değil, Çağrı abisi…

13 yıldır Bolu’da bulunuyor.

10 yıl kadar Özel Çağsu Hastanesinde başarıyla yürüttüğü mesleğini şimdi kendi açtığı muayenehanesinde devam ettiriyor.

Bolu’ya yerleştikten sonra Bolu’dan vazgeçemeyenlerden…

Sporu çok seviyor. Hatta çok iyi bir dalgıç…

Sihirli dokunuşlarıyla Bolu’da birçok çocuğun sevimli doktoru, Bolu'nun başarılı çocuk doktorlarından Dr. Çağrı Turan’ın hikayesi…

İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde görev yaptıktan sonra uzun süre Özel Çağsu Hastanesinde çalışan Dr. Çağrı Turan kendisi ile ilgili merak edilenleri anlattı. 

OKUL HAYATI

Doğum yerim İzmir. 22 Ağustos 1975 doğumluyum. İlkokulu İzmir’de okudum, Agah Efendi İlköğretim Okulunda. Ortaokulu Fatih Kolejinde, Liseyi de İzmir Atatürk Lisesinde okudum Daha sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. Doğma büyüme İzmirliyim. İzmir’de güzel bir hayatımız vardı, sıcak iklim, deniz…

AİLE HAYATI

İki kardeşiz, bir kız kardeşim var benden beş yaş küçük olan. Annem Ülkü Turan, babam Gani Turan, kardeşim Aslı Turan. Babam emekli öğretmen, annem işletme mezunu ama çalışmamış, kardeşim su ürünleri mühendisi, İzmir’de şu an, bir şirkette çalışıyor. Evliyim, iki çocuğum var. Eşim Pınar Turan. Köroğlu Devlet Hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı. Oğlum Ege Turan, 15 yaşında, Robert Kolejinde okuyor. Kızım Ece Turan, Gürtan Kolejinde 4. Sınıfta şu an. 

İŞ HAYATI

Uzman doktor olarak çalışmaya ilk olarak Antalya Manavgat’ta başladım. Orada yaklaşık bir yıl çalıştım. Karabük’te, Yenice ilçesinde devlete başvurdum, Antalya’daki özeldi. Devlete geçiş yaptıktan sonra Karabük Yenice İlçe Hastanesinde 2.5 ay çalıştım. Daha sonra eş durumundan Bolu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine geldim. Yaklaşık 1.5 yıl burada çalıştıktan sonra 10 yıl kadar Özel Çağsu Hastanesinde çalıştım. Sonra da bir yıldır kendi muayenehanemde çalışıyorum.

SPORU ÇOK SEVİYOR

Scuba diving, yüzme, basketbol, daha çok bunları yapıyorum. Bunları üniversite okul takımlarında oynadım. Yüzmeyi de, dalışı da epey bir zamandır yapıyoruz. 3 yıldız dalıcıyım onu da eklemem gerek. 

HERŞEY YOLUNDA

Hayatta negatif bir sıkıntım olmadı, şu ana kadar çok şükür sağlık olarak, işleyiş olarak da bir sıkıntım yok. Ne kendimden, ne ailemden, ne de eşimden dolayı bir sıkıntım olmadı. Ne de Bolu’dan. İyi bir hayatım var. Böyle giderse sıkıntı olmaz, çok şükür derdim yok.

BOLU’YU ÇOK SEVİYOR

Hayattan beklentilerime ulaştım. Tıp benim ilk tercihimdi, pediatri de ilk tercihimdi, o yüzden böyle oldu. 13 yıl oldu ben Bolu’ya geleli. 13 yıldır Bolu’dayız. 2005’ten beri. Bolu benim hoşuma gidiyor. Rahat bir memleket. İnsanları iyi, o yüzden sıkıntı yok burada devam ederiz.