Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

TARİHİ PANAYIRLARIN 1. ETABI SONA ERDİ

TARİHİ PANAYIRLARIN 1. ETABI SONA ERDİ
Başlangıç tarihi bilinmeyen geçmişi asırlar öncesine dayanan Gerede Belediyesi'nin organize ettiği Türkiye'nin en eski panayırlarından "Gerede Hayvan ve Emtia Panayırı"nın 1. Etabı sona erdi.

Açılış törenine; Bolu Valisi Erkan Kılıç, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Mengen Kaymakamı Gerede Kaymakam Vekili Ekrem Ender Ergün, Bolu İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şule Çevik, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Çongar, BESOB Başkanı Tahir Gayret, Bolu İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, İl İlçe Kurum Müdürleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açılış konuşmasında; "Geçmişi asırlar öncesine dayanan, başlangıç tarihi bilinmeyen panayırlarımıza ülkemizin her tarafından alıcı ve satıcılar gelmektedir. Bir evin ihtiyacı olan her şeyi bu panayırda bulabilmeleri mümkündür. Türkiye'nin her köşesinden, ilinden, ilçesinden gelen esnaflarımıza, alıcılara bol, bereketli, hayırlı kazançlar diliyorum, Gerede’mize hoş geldiniz" dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise yaptığı konuşmasında Tarihi panayırların bu coğrafyanın bu kadim medeniyetin en önemli unsurlarından olduğunu, alıcılara ve satıcılara şimdiden helalinden hayırlı alışverişler dilediğini ifade etti. Bolu Valisi Erkan Kılıç ise yaptığı konuşmasında “Geleneksel Panayırımız Gerede’mizin tanıtımı açısından da büyük bir öneme sahiptir. Türkiye’nin dört bir yanından gelen esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza bol ve hayırlı kazançlar diliyorum.” dedi.

Gerede Müftüsü Yüksel Başkan tarafından yapılan açılış duasının ardından sembolik olarak kurdele kesildi. Panayırın 1.ve 2.günü protokol üyeleri tarafından esnaf ve vatandaşlar ziyaret edildi.

KONSERLERE BÜYÜK İLGİ

Gerede Belediyesi Panayır Etkinlikleri kapsamında Gerede Şehir Stadyumunda iki akşam konser gerçekleştirildi. Geleneksel Gerede Hayvan ve Emtia Panayırının 2. Etabı ise 30 Eylül, 1-2 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Etiketler: bolu haberler