Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Sağlık Bakanı açıkladı, vatandaş tepki gösterdi

Sağlık Bakanı açıkladı, vatandaş tepki gösterdi
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Fahrettin Koca'nın " Eğitim ve iş hayatımızın sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz kural haline gelmeli, aşı olmayan kişiler ise düzenli olarak PCR test sonuçlarını göstermeli." açıklaması vatandaşın tepkisine neden oldu. Fahrettin Koca'nın bu açıklaması akıllarda PCR testi zorunlu olur mu? sorusunu oluşturdu. Bakan Koca'nın bu açıklamasına tepki gösteren vatandaş Twitter'da #11ağustosTıpDarbesi etiketiyle binlerce yorumda bulundu.
Bilim Kurulu toplantısı sonrası Fahrettin Koca dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın" Eğitim ve iş hayatımızın sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz kural haline gelmeli, aşı olmayan kişiler ise düzenli olarak PCR test sonuçlarını göstermeli." açıklaması vatandaşın tepkisine neden oldu. Fahrettin Koca'nın bu açıklaması  akıllarda PCR testi zorunlu olur mu? sorusunu oluşturdu. Twitter'da gündem olan bu açıklamaya ##11ağustosTıpDarbesi etiketiyle binlerce yorum yapıldı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca " Aşı programımız bugüne kadar bir teşvik ve tercih konusuydu oysa artık eğitim ve iş hayatının devamı gayesiyle her bir vatandaşımız için tercihe bırakılamayacak bir toplumsal ödevdir. Eğitim ve iş hayatının sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz kural haline gelmeli, aşı olmayan kişiler ise düzenli olarak PCR test sonuçlarının negatif olduğunu göstermelidir.
Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek zorunda olacaklar. Bunun detaylarını ilgili kurumlarımızla yapacağımız ortak çalışmalar neticesinde ilan edeceğiz.
Tekrar ifade etmek istiyorum yüz yüze eğitim olmazsa olmazımızdır. Çünkü artık aşı var. Aşı iş ve eğitim hayatı için artık bir teşvik ve tercih değil toplumsal bir ödevdir." dedi.