Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KIBRISCIK’TA KÜLTÜR- SANAT ŞÖLENİ

KIBRISCIK’TA KÜLTÜR- SANAT ŞÖLENİ
(HABER: Nilay Çelik) - Kıbrıscık ilçe tarihinin ilk Türk Sanat Müziği konserini gerçekleştiren Sakarya Musiki Derneği, Türk Sanat Müziğini ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevilen parçalarını seslendirdi.

Sanat müziği kültürünü ve yüksek sanatı halka buluşturmak adına gerçekleştirilen konsere; Kıbrıscık Kaymakamı Ahmet Berkay Deniz, Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar izledi.

Konser sonunda Kaymakam Ahmet Berkay Deniz, Sakarya Musiki Ekibine Kıbrıscık İlçesini tanıtan kitap hediye etti. Ardından Sakarya Musiki Derneği’nin kıymetli sanatkar ve müterennimlerine teşekkürlerini iletti.

İLÇE HALKI UNUTULMAZ ANLAR YAŞADI

Eskişehir’den gelen özel tiyatro grubu Quart Tiyatro ekibi doğaçlama performansıyla bizzat oyuna Kıbrıscıklıları da katarak ilçe halkına unutulmaz anlar yaşattı.

Kaymakam Ahmet Berkay Deniz, “Bu tarz kültür sanat etkinlikleri çocuklarımızın özgüvenini ve kendini ifade etme becerilerini geliştiriyor. Her zaman için evlatlarımız büyük bir istek ve yüksek katılım gösterdikleri bu faaliyetlerden dolayı çok mutlu oluyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler: bolu haberler