Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KAHVERENGİ KOKARCA EĞİTİM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

KAHVERENGİ KOKARCA EĞİTİM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
(HABER: YASİN CELAL TORUN) Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü ve Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde “Kahverengi kokarcanın tanımı, yaşayışı ve mücadelesi” konulu eğitim verildi.

Türkiye'de varlığı ilk defa 2017 yılında tespit edilen ve fındık, elma, ceviz, armut, mısır, fasulye, domates, biber, patlıcan gibi birçok üründe zarar yapan istilacı bir tür olan Kahverengi Kokarca (Halyomorpha halys) zararlısı ile ilgili Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda 31/10/2023 tarihinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Ankara Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Ziraat Yüksek Mühendisi Erdoğan Ayan, Ziraat Yüksek Mühendisi Tuğba Akdeniz Fırat, İl ve İlçe Müdürlükleri teknik personeli katıldı.

Toplantıda Zir. Yük. Müh. Erdoğan Ayan tarafından “Kahverengi kokarcanın tanımı, yaşayışı ve mücadelesi” konulu eğitim verildi.  

Özellikle sonbaharda kışlaklara yani evlere, balkonlara, odunluklara ve benzeri kapalı alanlara gelen zararlı ile yapılacak olan mekanik mücadelenin (erginlerin toplanıp imhası) önemi üzerinde duruldu.

Etiketler: bolu haberler