Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ENTEGRE TESİSLERDE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

ENTEGRE TESİSLERDE DENETİMLER DEVAM EDİYOR
(HABER: YASİN CELAL TORUN)- Tarım ve Orman Bakanlığının işletmeden çatala güvenli gıda politikasına istinaden entegre beyaz et üretim tesislerinde denetimler rutin aralıklarla devam ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, “Bakanlığımızın gıda güvenliği politikasına istinaden İlimizde yer alan ve Türkiye üretiminin %33-35 aralığında üretimine tekabül gelen beyaz et üretim tesislerimizde denetimlerimiz düzenli aralıklarla devam ediyor”

“BOLU VE ÜLKE EKONOMİMİZE ÖNEMLİ BİR KATMA DEĞER”

Müdür Zekeriya Ar, kontrol ve denetim mekanizmaları ile ilgili tedbirlerin alındığını belirterek,  “Tüketicilerimizin güvenli gıdaya ulaşması adına bakanlığımız üretimin her aşamasında gerekli kontrol ve denetim mekanizmaları ile gerekli tedbirleri almaktadır. İlimizde 6 Broiler 1 Hindi olmak üzere 7 kesimhanemiz günlük 1 milyon aylık 25 milyon adet kesim gerçekleştirerek Bolu ve ülke ekonomimize önemli bir katma değer sağlamaktadır. Güvenli gıdanın sürekliliğini sağlamak adına gerek üretim gerekse tüketim aşamasında kontrol ve denetim çalışmalarımız yıl boyu sürmekle birlikte vatandaşlarımız karşılaştıkları olumsuzlukları ALO 174 GIDA ve 112 hattına 7/24 iletebilirler” dedi. 
Etiketler: bolu haberler