Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL, TANJU ÖZCAN’I, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SORACAK

CHP GENEL BAŞKANI ÖZEL, TANJU ÖZCAN’I, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SORACAK
(Haber: Oğuzhan EKE) - Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın partiye dönüşüne dair konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Yine başvuru gerçekleştikten sonra ben Sayın Genel Başkanımı da (Kemal Kılıçdaroğlu) telefonla arayıp bir sorarım. ‘Tanju, geri gelmek istiyor. Nasıl düşünülür?’ diye” açıklamasını yaptı.

Halk TV’de yayımlanan Yeni Bir Sabah programının konuğu olan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin 100.yıla özel çıkarmayı planladığı af programına dair bilgi verdi. Özel’e CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın durumu da soruldu.

“TANJU ÖZCAN VAKASI ÜZERİNDEN BİR GÖRÜŞME DE YAPMIŞ”

CHP Bolu İl Başkanının, Özcan için Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ifade eden Özel,  “Tanju Özcan ile ilgili de daha önce de söyledim. Başvurusunu yapmış, değerlendirilecek. Tanju Özcan bu partinin bir evladıdır ama geçmişte bazı ifadeleri gerçekten çok üzücüydü. Sayın Genel Başkanımıza karşı bazı tutumları çok kırıcıydı ama Sayın Genel Başkanın (Kemal Kılıçdaroğlu) Bolu İl Başkanımızla, kurultaydan önce genel başkanımızla Tanju Özcan vakası üzerinden bir görüşme de yapmış. O görüşmede Sayın Genel Başkanın da olumlu tutumu olmuş” dedi.

“SAYIN GENEL BAŞKANIMI DA SORARIM”

Özel, Başkan Özcan’ın başvurusundan sonra, Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu arayacağını ifade ederek, “Yine başvuru gerçekleştikten sonra ben Sayın Genel Başkanımı da (Kemal Kılıçdaroğlu) telefonla arayıp bir sorarım. ‘Tanju, geri gelmek istiyor, geçmiş dönemde bir şeyler vardı. Nasıl düşünülür?’ diye. Ama ben Tanju Özcan’ın geri döneceğini, 
Etiketler: bolu haberler