Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAKAN YERLİKAYA DUYURDU: BOLU’DA “RUHSATSIZ TABANCA” TAŞIYANLAR MERCEK ALTINDA!

BAKAN YERLİKAYA DUYURDU: BOLU’DA “RUHSATSIZ TABANCA”  TAŞIYANLAR MERCEK ALTINDA!
(HABER: ASLI AKIŞ)- İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 4 günde Bolu’nun da yer aldığı 76 ilde ruhsatsız silah taşıyanlar ile silah kaçakçılarına yönelik "Mercek" operasyonlarında 1858 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'mercek' operasyonlarında 1212 ruhsatsız tabanca, 167 kaçak kurusıkı tabanca, 44 uzun namlulu tüfek ile 225 ruhsatsız av tüfeğinin ele geçirildiğini vurguladı. 

Operasyonlarda 1858 şüphelinin gözaltına alındığını aktaran Yerlikaya, ruhsatsız silah temin edenlerle de silah kaçakçılarıyla da mücadelelerinin kararlılıkla sürdürüleceğini kaydetti.

Jandarma ve polisi tebrik eden Yerlikaya, "Halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Onları adalete teslim etmeye kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Yerlikaya'nın paylaşımına göre; il emniyet müdürlükleri ve il jandarma komutanlıkları tarafından aralarında Bolu’nun da bulunduğu 76 ilde düzenlenen operasyonlar kapsamında  bin 212 ruhsatsız tabanca yakalandı.

Etiketler: bolu haberler