Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Bolu Ekol Sürücü Kursu

26182 görüntüleme
Tel: 0 374 212 8090
E-posta: [email protected]
Site:
Adres: İzzet Baysal Caddesi, Vaysal Sokak No:3, Kat:1, Sapmazlar İş Merkezi, Şemsiyeli Sokak, 14100 Bolu Merkez/Bolu
Mesai Saatleri: 08:30-20:30
Uzun yıllardır sektörde olmanın vermiş olduğu bilgi ve deneyim ile sürücü adaylarımıza en iyi imkanları sunarak en iyi eğitimi almalarını sağlıyoruz. Sektörde öncü ve kaliteye önem veren bir kurs olarak adaylarımıza son model araçlarımızla ve eğitim için gerekli tüm ekipman ve imkanları sunuyoruz.
Ekol Sürücü Kursu Bolu olarak öğrencilerimize yeni ve kaliteli araçlarla hizmet vermekteyiz. Eğitim araçlarının kaliteli, konforlu ve özellikle motor gücünün yüksek olması öğrenme sürecini kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden araç filomuz, aynı marka ve model dizel, motor gücü yüksek araçlardan oluşmaktadır. Böylelikle farklı farklı araçlar kullanmanın öğrenciye yaşatmış olduğu olumsuzlukları ortadan kaldırıp eğitim sürecinde araç kaynaklı sorunlar yaşanmasının önüne geçmekteyiz.

Otomobil: 5 adet Nissan JUKE 2016-2017 Model ve 1 adet 2017 Model Otomatik Vites  Nissan Micra(otomatik ehliyet isteyenlere özel)
Motosiklet: YAMAHA MT-07 2017 Model(A sınıfı), YAMAHA MT-25 2017 Model(A-2 sınıfı), HONDA CB125R (A1 sınıfı)
Otobüs: İveco m24
Tır ve Kamyon olarak BMC kullanmaktayız.
MOTOR EHLİYETİ
M sınıfı sürücü belgesi iki, üç ve dört tekerlekli motorlu bisikletleri (moped) kullanacaklara verilir.
A1 sınıfı sürücü belgesi gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1'i geçmeyen max 125 cc,
A2 sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı geçmeyen,
A sınıfı sürücü belgesi 35 kilovatı geçen motosikletleri kullanır.
M ve A1 ehliyette yaş şartı 16'dır. A sınıfı sürücü belgesi alacak 24 yaşını doldurmuş adaylarda deneyim şartı aranmaz. Herhangi bir ehliyeti olan adaylar sadece direksiyon sınavına girerler.
A sınıfı eğitimlerinde Yamaha Mt07,
A2 sınıfı eğitimlerde Yamaha Mt-25,
A1 sınıfı eğitimlerde HONDA CB125 R kullanmaktayız.

OTOMOBİL EHLİYETİ
2918 sayılı trafik kanununa göre B sınıfı ehliyet alabilmek için en az 18 yaşını bitirip 19'dan gün almak gerekmektedir. Şu andaki yönetmeliğe göre en az ilkokul diploması sahibi olmak ya da tasdikname yeterlidir. B sürücü belgesi ile traktör, otomobil, kamyonet kullanılabilmektedir. İlk kez B ehliyet alacak sürücü adayları trafik, motor, ilk yardım ve direksiyon sınavlarına tabi tutulur. A2 ve F sınıfı sürücü belgesi olup B sınıfı ehliyet almak isteyenler sadece direksiyon sınavlarına tabi tutulur.

OTOBÜS EHLİYETİ
2918 sayılı trafik kanununa göre D sınıfı otobüs ehliyeti alabilmek için en az 24 yaşını bitirip 25'den gün almak gerekmektedir. Şu andaki yönetmeliğe göre en az ilkokul diploması sahibi olmak ya da tasdikname yeterlidir. D sınıfı sürücü belgesi ile M(Moped)-B(Otomobil ve Kamyonet)-B1(ATV)-D(Otobüs)-D1(Minibüs)-F(Traktör) sınıfı araçlar kullanılabilinir. Mevcut ehliyeti bulunmayan D sınıfı ehliyet alacak sürücü adayları trafik, motor, ilk yardım ve direksiyon sınavlarına tabi tutulur. Herhangi bir ehliyeti olan adaylar sadece direksiyon sınavına girerler.

KAMYON VE TIR EHLİYETİ
2918 sayılı trafik kanununa göre C sınıfı ehliyet alabilmek için en az 21 yaşını bitirip 22'den gün almak ve en az "B" sınıfı ehliyet sahibi olmak gerekmektedir. Şu andaki yönetmeliğe göre en az ilkokul diploması sahibi olmak ya da tasdikname yeterlidir. C sınıfı sürücü belgesi ile traktör, otomobil, minibüs, kamyonet, kamyon, moped kullanılabilir. B ehliyeti olup fark sınavına girecek adaylar sadece direksiyon sınavlarına tabi tutulur. Tır kullanabilmek için "CE" ehliyet sahibi olunmalıdır.