Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Özel Çamkent Anadolu Lisesi

29962 görüntüleme
Tel: 0 374 222 3838
Faks: 0 553 750 9838
E-posta: [email protected]
Site:
Adres: Borazanlar Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Bulvarı No:2 Bolu
Mesai Saatleri: 08:30-18:30

HER YÖNÜYLE TERCİH SEBEBİ; ÖZEL ÇAMKENT ANADOLU LİSESİ

Kendileriyle barışık özgüven sahibi mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Özel Çamkent Anadolu Lisesi, öğrenci ve velilere birçok imkan da sunuyor. Görsel sanatlar ve müzikle sanat eğitiminin yanında; fizik, kimya, biyoloji laboratuvarıyla dikkat çeken lise, İngilizce ve Almanca dil eğitiminin yanında rehberlik ve danışma hizmetleriyle de öğrencilerine karşı duyarlılıklarını üst düzeyde tutuyor. Deneyimli kadrosuyla ilimizde eğitimin önde gelen kurumları arasında yer almaya aday olan Özel Çamkent Anadolu Lisesi, fiziki açıdan bakıldığında merkeze yakın ve konforlu binasıyla, sınıf mevcutlarının az olması ve bunun sağladığı verimli öğretmen-öğrenci ilişkisi, zorunlu etüt saatleri, kütüphanesi, servis-yemek hizmetleriyle de velilerin tercihi oluyor.

ÖZEL ÇAMKENT ANADOLU LİŞSESİNDE NELER VAR?

Özel Çamkent Anadolu Lisesinin öğrencilere sunduğu diğer imkanlar ise şöyle:

*Profesyonel Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

*Okula Uyum Oryantasyon Çalışmaları

*Veli ile Görüşme, Öğrencilerin Dönemsel Özellikleri Hakkında Veli Bilgilendirmeleri

*Aile İçi ve Akran Arası Sağlıklı İletişim Grup Rehberliği

*Öğrencinin İlgi ve Yeteneklerine İlişkin Envanter Uygulama

* “Ben Kimim” Farkındalık Uygulaması

*Kariyer Sohbetleri

*Hedef Oluşturma ve Öğrenci Takibi

*Verimli Ders Çalışma Yöntemleri Eğitimi

*Hayallerden Gerçek Hedeflere Basamaklı Eğitici Rehberlik Çalışması

*Zaman Yönetimi ve Planlı Çalışma İçin Bireysel Rehberlik Desteği

*Üniversite Bölümlerine Ziyaret

*Başarıya Yönelik Motivasyon Çalışmaları

*Sınav Stresi Odaklı Psiko-eğitim Grupları Faaliyeti

*Kişisel Gelişim Grup Rehberliği (Kendini Gerçekleştirmek)

*Bireyde Projektif Uygulama Resim Analizliği Hizmeti

*Sanat Terapisi ile Bireyin Gelişimsel Farkındalığını Arttırma

ÖZEL ÇAMKENT ANADOLU LİSESİ

Bolu Özel Çamkent Anadolu Lisesi 25.08.2017 tarihinde eğitimde öncü, yeniliklere açık bir eğitim kurumu olma hedef ve vizyonu ile yola çıkmıştır.

Özel Çamkent Anadolu Lisesinin yüklendiği misyon ise; öğrencileri, sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, özgüveni tam, sorumluluk alabilen, bilimsel ve analitik düşünceye sahip, yararlı hobileri olan, araştırma yapmaya ve öğrenmeye meraklı, en önemlisi de Atatürk İlkeleri ile demokratik ve Laik Cumhuriyete sahip çıkan; insana,  topluma ve doğaya saygılı bireyler olarak yetiştirmektir.

Okulumuz butik lise özelliği ile eğitim ve öğretime katkılar sunmaya çalışmaktadır. Az sayıda öğrencilerin ( max.15-16) oluşturduğu öğretmen –öğrenci ilişkisinin çok daha uzun ölçeli ve verimli olduğu sınıflarla toplamda maximum 250 öğrenciyi geçmeyecek bir yapıyla yoluna devam emektedir.

Okulumuzda öğrencilerimizin öğrenmeleri için en uygun koşullar sağlanmakta, her konu için gerekli zaman ayrılmakta, öğrencilerin öğretim sürecine katılımı sağlanmaktadır. Yapılan ölçme ve değerlendirmelerle elde edilen sonuçlara göre öğrencilerin eksiklerini giderici çalışmalar gün içinde ve hafta sonu etütleri aracılığı ile giderilmeye çalışılır. Eğitim ve öğretim programlarına dair güncellemeler sürekli olarak eğitim danışmanlarımız ve okul Rehber Öğretmenler tarafından yapılır.

Okulumuzda öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim ve öğretim yapmaları için gerekli tüm önlemler ve düzenlemeler yönetim tarafından sürekli kontrol edilir. Kantin ve yemekhane hizmetleri de mevcuttur.

Öğrencilerimizin Sosyal ve Psikolojik gelişimleri için okulumuzda belirli aralıklarla sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Bilgi yarışmaları,  sergi,  Rehberlik etkinlikleri, yurt içi ve yurt dışı gezileri gibi.

“Geleceğiniz için doğru seçim” ifadesi okulumuzun hedeflerini çok net olarak ifade etmektedir. Bu hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz. Biz Özel Çamkent Anadolu Lisesi ailesi olarak Türk Milli Eğitimine yapacağımız katkılardan dolayı gurur duyuyoruz. Saygılarımızla…

Merhaba
Bu kayıtlı firmanın sahibi veya bu firmadan sorumluysanız;
firmanızın bilgilerini güncellemek ve değişiklik yapmak istiyorsanız:
Lütfen bizimle iletişime geçin.

[email protected]