Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Bolu Englısh

38495 görüntüleme
Tel: 0 374 212 4763
E-posta: [email protected]
Site:
Adres: Karaçayır Mh. Şirin Sk Eker-Yüceer Apt.13-15/31
Mesai Saatleri: 08:30-21:00

 

http://www.boluenglish.com/hakkimizda/

BOLU ENGLISH

Bolu English, Bolu İngilizce Kursları arasında halkımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza İngilizce konuşmayı hedef edinen bir felsefe ile 1996 yılından beri, ilkeli eğitim kadrosu ve personeli ile dünya standartlarında bir İngilizce eğitimi sunmaktadır.

NEDEN BOLU ENGLISH?

Bolu’da açılan ilk Yabancı Dil Okuluyuz ve 1996’dan beri Bolu halkına ve her yaştan öğrencilere sıcak bir ortamda ve sadece İngilizce eğitim sunuyoruz.

Biz sadece İngilizce konuşuyoruz. Alanında uzman ve tecrübeli öğretmenlerimiz, Callan Method dahil olmak üzere uluslararası düzeyde kabul görmüş öğretim metodlarıyla Türkçe’ye ihtiyaç duyulmaksızın İngilizce eğitimi sunuyorlar. İngilizce öğreniyorum diyebilmek için kursumuzda Ofisler haricindeki tüm alanlarda İngilizce konuşulması zorunludur. Sınıf içerisinde yalnızca dilbilgisi açısından netleşmeyen detayları açıklamak için kısa süreliğine Türkçe konuşulabiliyor.

 

Kurs programlarımızı Avrupa Dil Pasaportu’nda (CEF) belirlenmiş öğretim düzeylerine uygun olarak (A1- C1) oluşturuyor ve Cambridge ve Oxford University Press güvencesiyle hazırlanmış orijinal kitap ve ek materyalleri öğrencilerimize ücretsiz olarak temin ediyoruz.

Türk öğrencilerimizin İngilizce öğrenimi süreçlerinde daha önceleri yaşadıkları olumsuz ve üzücü tecrübeleri, öğrenim sürecinde yaşayabilecekleri zorlukları ve de öncelikli ihtiyaçlarını biliyor, kullandığımız kaynak kitapları sürekli bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik ek materyaller ve sınıf içi- sınıf dışı aktivitelerle destekliyor, en önemlisi öğretim programımızın süresini, sizlerin verim alacağı “GERÇEKÇİ” bir biçimde belirliyoruz.

Her bir öğrencinin öğrenme yönteminin farklı olduğunu biliyor, dolayısıyla herhangi bir öğretim metoduna “körü körüne” bağlı kalıp olumlu ve olumsuz yönlerini kabullenip öğrencilerimizi riske atmıyoruz. Bolu English’te işlenen her bir konu için farklı öğretim yöntemlerinin içerisinden Türk öğrenciler tarafından en kısa sürede ve en pratik biçimiyle kavranacağı, denenmiş ve uygunluğu tecrübemizle doğrulanmış, doğrudan iletişim odaklı ve sorgulayıcı yöntemleri izliyoruz.

Öğrencilerimizi yazılı ve sözlü seviye tespit sınavına aldıktan sonra, kendi İngilizce düzeylerine ve hedeflerine uygun gruplara dâhil ediyoruz.

Genel İngilizce

Genel İngilizce grupları 5 ayrı dil seviyesinde (A1 A2- Elementary/ B1 – Pre-Intermediate/ B1B2 – Intermediate/ B2 – Upper- Intermediate/ C1 – Advanced) yürütülmektedir. Bu programlarda  Elementary – Temel Düzey’de 96 saat ders + Ekstra Dersler (ana dili İngilizce olan bir öğretmenimizle konuşma ve Türk öğretmenlerimizden biriyle dilbilgisi tekrarı) toplam yaklaşık 120 saat ders verilmektedir. Elementary dışındaki düzeylerde ise 88 saat ders + Ekstra Dersler (ana dili İngilizce olan bir öğretmenimizle konuşma ve Türk öğretmenlerimizden biriyle dilbilgisi tekrarı) toplam yaklaşık 120 saat ders verilmektedir. Her bir düzey için dersler 3 ay sürmekte ve Genel İngilizce gruplarında hafta içi / hafta sonu saatleri seçme olanağınız bulunmaktadır. Yaz aylarında hızlandırılmış programlarımız aracılığıyla bir seviye 1,5 ayda verilmektedir.
Genel İngilizce gruplarında Oxford Üniversitesi Yayınları’nın English File kitap seti kursiyerlerimize ücretsiz olarak sunulmaktadır.

http://www.boluenglish.com/2017/10/25/sinav-ingilizcesi/

Sınav İngilizcesi

YDS hazırlık eğitimi iki aşamada yürütülmektedir:

1- Grammar Track: YDS Hazırlığın ilk aşaması olan Grammar Track, dilbilgisi altyapısı açısından yetersiz olan ve kısa sürede YDS’ye hazırlanmak isteyen kursiyerlerimize dönük olarak hazırlanmış bir programdır. Bu programda YDS açısından ihtiyaç duyulan tüm dilbilgisi konuları ve temel kelime bilgisi, yaklaşık 3 ay süren 96 saatlik bir programla verilmektedir.

2- Academic Track: YDS eğitiminin ikinci aşamasını oluşturur. 96 saat ve ortalama 3 ay devam eden bir programdır. Daha önceden herhangi bir dil sınavına girmiş ve 50 veya üzeri puan elde etmiş kursiyerlerimiz seviye tespitine gerek olmaksızın bu programa yönlendirilmektedir. Ayrıca belli bir düzeyde İngilizce altyapısı olan kursiyerlerimiz de yapılacak seviye tespit sınavında barajı aşmaları halinde doğrudan Academic Track programına kabul edilmektedir.

YDS Hazırlık gruplarımızda kursumuz öğretmenlerinden Ertan Metin’in yazdığı ve Yediiklim Yayınları’ndan çıkan “COMPLETE YDS: an A-Z Guide to YDS Preparation” adlı set kullanılmakta, bu set iki gruba birden kaydolan kursiyerlerimize ücretsiz verilmektedir.

http://www.boluenglish.com/2017/10/25/cocuk-gruplari/

Çocuk Grupları

Cambridge sistemine göre programlanan bu gruplarda ilkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü (Kids Box 1/2/3/4) sınıflar ve ortaokul 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf (MORE 1/2/3/4) seviyesindeki çocuklarımıza İngilizce eğitimi verilmektedir. Her bir seviye için 60’ar saatlik özel ders programı oluşturularak 4‘er, 6‘şar ya da maksimum8’er kişilik sınıflarda ve konusunda uzman öğretim kadromuzla eğitim vermekteyiz. Ayrıca 8nci sınıf öğrencilerine yönelik TEOG hazırlık sınıfları da oluşturulabilmektedir.  Velilerimizin talebi doğrultusunda yaz dönemini de kapsayacak şekilde 120 saatlik programlar da oluşturulabilmektedir.