Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ŞAHİN PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİ

21252 görüntüleme
Tel: 0 555 153 1414
E-posta:
Site:
Adres: Tabaklar Mahallesi, İzzet Baysal Caddesi, No16 D:5 Bolu 14100, ( Deniz Pastahanesi Karşısı, Simens Bayi Üstünde) 14100 Bolu
Mesai Saatleri: 09:00-20:00
Karayolu Taşıma Yönetmeliği gereği ticari amaçlı yolcu ve yük taşımacılığı yapan sürücülerden 5 yıl geçerlilik süresi olan ”psikoteknik belgesi” almayı zorunlu hale gelmiştir.
Şahin Psikoteknik Değerlendirme Merkezi'miz, sağlık bakanlığı denetiminde ve sağlık bakanlığı tarafından belgelendirme ile yetkilidir. Kurumumuz psikoteknik belgesi alanında alınması gerekli temel eğitimlerin tamamlanması, sürücülerin sürücülük yeteneklerinin reflekslerinin ölçülmesi ve psikolojik olarak trafik ve araç kullanmaya hazırlanması konusunda hizmet vermektedir.

Algı ve Refleks Ölçümü
Simülatör Cihazı aracılığı ile sürücünün algı ve refleks ölçümü yapılır.Yaşlılık ve çeşitli sağlık sorunlarının doğurabileceği algı ve refleks zamanlamaları test edilir.

Ruhsal ve Psikolojik Sonuçlar
Psikoteknik belgesi alınırken psikolog eşliğinde sürücünün ruhsal ve psikolojik açıdan trafik ortamına hazır olup olmadığını test eder.

Kişilik Analizi
Psikoteknik testlerinin amaçlarından biride kişinin stres,sabır kişilik analizi ve kişilik testidir.

Kazaya Yatkınlık Testi
Sürücünün kazaya yatkınlık agresif araç kullanımına eğilimi ve trafik ortamında öfke yönetimi test edilmektedir.

Etkili Sürücülük Testi
Simülatör cihazında testlerin amaçlarından biride etkili sürücülük testidir.Sürücünün psiko-motor davranışları test edilir.