Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

M&B Asansör (BOZKURT LTD.ŞTİ.) BOLU

33356 görüntüleme
Tel: 0 374 222 9555
Faks: 0 374 222 9555
E-posta: [email protected]
Site:
Adres: Tabaklar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:70/9 (İzzet Baysal Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi karşısı) - BOLU
Mesai Saatleri: 08:30-18:30

M&B ASANSÖR

İnsan Asansörleri, Makine Dairesiz Asansörler, Hidrolik Asansörler, Panoramik Asansörler, Yük Asansörü, Araç Asansörleri, Monşarj Asansörleri, Sedye Asansörler, Merdiven Asansörler, Havuz Asansörler, Yürüyen Merdiven ve Bant olarak her tip ve kiloda her çeşit elektrikli, hidrolik ve makine dairesiz asansörlerin montajını yapmaya başlamıştır. A3 standartlarında asansör montaj, bakım ve onarım hizmeti vermekte olan M&B ASANSÖR müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır. Asansör montaj konusunda güvenliğin önemini bilincinde olan firmamız, hizmet sunduğu tüm müşterilerine ayrımsız olarak yüksek güvenliği, kaliteyi ve konforu sunmaktadır.

Montaj - Asansör projelendirme ve montajında M & B farkını yaşayın...

Asansörde kullanılacak parçaların kalitesi kadar asansörün montajında da kaliteli bir işçilik gerekmektedir. Asansör montajı, asansör kullanımı öncesi en önemli safhadır.M & B Asansör olarak sürekli gelişen teknolojiyi takip ederek, asansör standartları ve güvenlik talimatlarına uygun kaliteli ve konforlu bir asansör için en uygun projeyi oluşturuyoruz. Asansörde maksimum güvenlik ve müşteri memnuniyeti açısından maksimum konfor baz alınarak size en uygun asansör için projelendirme işlemimizi tamamlıyoruz. Karşılıklı mutabakatla anlaşmaya varılan asansör projemizin aynı titizlikle montajını gerçekleştiriyoruz.

Müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutan firmamız, montaj sürecini eğitimli ve deneyimli montaj ekibimizle projeye uygun, hızlı ve eksiksiz olarak tamamlar. Asansörlerde en önemli hususun güvenlik olduğunun farkında olan ekibimiz, asansör montajının tamamlanmasını takriben defalarca test işlemlerini gerçekleştirerek, bünyemizde yer alan mühendislerimizle son kontrol işlemi gerçekleştirir. Asansör montaj ekibimiz, bu testlerin tamamlanmasıyla birlikte projeye uygun, güvenli ve sorunsuz olarak asansörü teslim eder.

M & B Asansör profesyonel montaj ekibi; her türlü şahıs asansörleri, hidrolik asansörler, panaromik asansörler, makine dairesiz asansörler, yük asansörleri, sedye asansörleri, monşarj asansörleri, merdiven asansörleri, araç asansörleri ve havuz asansörlerinin montajını standartlara uygun olarak, güvenli ve başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Asansör Montajıyla İlgili Önemli Hususlar:

Asansör Montaj Öncesi: Binanın bulunduğu belediyenin imar ve yangın yönetmelikleri incelenmeli ve göz önünde bulundurulmalıdır. Elektrik tesisat projesinde asansöre ait kolon hattı şemaları, kuyu aydınlatması ve makine dairesi aydınlatması verilmeli, besleme panosu detaylarını içermelidir. Kuyu dibi en az 150 cm yapılmalı ve su yalıtımı yapılmalıdır. Makine dairesi yüksekliği ve diğer ölçülere dikkat edilmelidir.

Asansör Montaj Aşaması: Montaj için seçilecek asansör firmasının ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemine göre onaylanmış ve bunu belgeleyebilir bir kuruluş olması önemlidir. Avrupa standartlarında montaj yaptığını belgeleyen CE Sertifikasına sahip olması, asansör montajını A3 standartlarında tamamlaması, referanslarının kuvvetli olması, montaj ve montajda kullanılan her türlü parça için garanti sürelerini belirtmesi gerekmektedir.

Mimar ve Mühendislerin Dikkat Etmesi Gerekenler:

-           Asansör kuyusu ve makine dairesinin oluşturulması

-           Kuyu bölmesi için gerekli çelik yapı ve iki asansörün olduğu kuyularda tek kafes bölme malzemesinin temin edilmesi

-           Kuyu dibinin temizlenmesi, su çıkması durumunda yalıtımı yapılması

-           Kuyu aydınlatmasının yapılması

-           Kuyu dibine 220 V. Priz konulması

-           Kuyu dibine iniş merdiveni yapılması

-           Makine dairesine dışa açılan demir kapı yapılması

-           Makine dairesinin boyanması ve aydınlatmasının yapılması

-           Makine dairesi havalandırması için panjurlu pencere yapılması

-           Makine dairesine enerji hattının getirilerek uygun enerji panosu ile bağlantısının yapılması

Periyodik Bakım - Güvenliğiniz ve huzurunuz bizim için önemli...

Bir asansör ne kadar iyi olursa olsun, iyi bakım yapılmadığı sürece güvenli, verimli ve sürekli bir işleyişe sahip olamaz. 20.12.1995 Tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan asansör yönetmeliğinin 24. Maddesine göre; " Her asansör işletmeye alınmadan evvel sürekli kontrol altında tutulabilmesi için muhakkak bakım ve onarım sorumluluğunu taşıyacak bir asansör firması ile yazılı anlaşmaya bağlanacaktır. Bu firma genelde asansörü tesis eden firma olabileceği gibi bakımcı firma da olabilir. Ancak garanti süresi içinde bakımcı firma muhakkak asansörü yapan firma olmalıdır."

Asansörlerin periyodik bakıma tabi tutulması kanuni bir zorunluluk olmasının yanı sıra birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Asansörler için periyodik bakım; asansörlerin devamlı güvenli bir şekilde çalışmasını sağlaması, arıza yapma oranını azaltması, kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespit edilmesini sağlayarak kaza oluşmasını önlenmesi, asansör makinesi ve asansör kumanda panosu gibi pahalı malzemelerin kullanım ömrünü uzatması açısından birçok yarar sağlamaktadır.

Yöneticilerin Dikkatine:

Asansör kullanıcıları doğrudan can güvenliği ve asansörün kullanım ömrü ile alakalı olan aylık periyodik asansör bakımlarının, kanunların öngördüğü şekil ve çerçevede gerekli belgeleri olan asansör firmalarınca yaptırılması gerekmektedir. Gerekli ve geçerli belgeleri olmayan, ehliyetsiz firma ve kişilere yaptırılan bakımlarda bütün sorumluluk yöneticilerde olmaktadır. Oluşabilecek bir kazada yöneticiler hakkında 6 yıldan başlayan hapis ve para cezaları söz konusudur. 15 Şubat 2003 tarih ve 25021 sayılı resmi gazetede yayımlanan asansör yönetmeliği, her asansörün sürekli kontrol altında tutulabilmesi muhakkak gerekli belgelere sahip, yetkili bir asansör firmasıyla yazılı anlaşmayla bakıma bağlanmasını mecburi kılmaktadır.

Asansör bakımı küçümsenmemesi gereken önemli bir husustur. Asansör kullanılan yapılarda, yapılardan sorumlu kişi ve kurumların konuya gerekli hassasiyeti göstermesi kanunlar çerçevesinde zaruri bir hal almıştır.

Arıza Onarım - Deneyimli ve hızlı ekibimizle sorunlarınızı çözüyoruz...

M & B Asansör olarak periyodik bakım hizmeti verdiğimiz asansör ve yürüyen merdivenleriniz için ayrıca 7/24 arıza ve kurtarma hizmeti vermekteyiz.

Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan firmamız, bu vesileyle arızalara en kısa süre içinde müdahale etmektedir. Müşterilerimiz için sürekli hareket halinde olan teknik servis ekibimizle arızalara çok çabuk bir sürede müdahale etme olanağı buluyoruz. Bakım veya arıza esnasında değiştirilen parçalar 2 yıl garantilidir.

Revizyon - Profesyonel ekibimiz titizlikle asansörünüzü modernize ediyor...

Binanızdaki asansörler tıpkı diğer makinelerde olduğu gibi zamanla teknik ömürlerini tamamlarlar. Teknolojisi ne olursa olsun asansörler, zaman içerisinde yıpranır ve tehlike arz ederler, hem görsel açıdan rahatsız edici hem de güvenlik açısından tehlikeli olabilir.

Bu nedenle, asansörde kullanılan tüm aksamların kalitesini korumak ve binaların değerini kaybetmesini önlemek için asansörlerin yitirdikleri veya hiç sahip olmadıkları bir takım fonksiyonların kazandırılması, asansör güvenliğinin, konforunun ve verimliliğinin artırılması veya estetik görünümün iyileştirmesi için revizyon gerekebilmektedir.

Asansör revizyonu yani yenilenmesi, kullanım ömrünü tamamlamış mekanizmalarının değişmesi ve görsel açıdan modern bir görünüm kazanması için yapılan bir çalışmadır. M & B Asansör olarak, asansörlerinizin gerekli standartlara uygunluğunu denetleyerek gerekli görülen değişiklikleri müşterimize projelendirerek teklif halinde sunmaktayız.

Merhaba
Bu kayıtlı firmanın sahibi veya bu firmadan sorumluysanız;
firmanızın bilgilerini güncellemek ve değişiklik yapmak istiyorsanız:
Lütfen bizimle iletişime geçin.

[email protected]